Premiér Jaceňuk jede na východ Ukrajiny. Prý riskuje nevlídné přijetí

11.04.2014 6:06

Na první návštěvu východní Ukrajiny od propuknutí separatistických nepokojů se dnes vydá ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk. Podle vládní tiskové služby má navštívit Dněpropetrovsk a zejména neklidný Doněck, kde chce uspořádat poradu s představiteli místních správních úřadů a policie.

Premiér Jaceňuk jede na východ Ukrajiny. Prý riskuje nevlídné přijetí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest na podporu Ukrajiny
reklama

„Jaceňuk se rozhodl riskovat a jede vyzkoušet pevnost doněckých vajec," napsal v narážce na možné nevlídné přijetí prozápadního premiéra list Ukrajinska pravda.

K setkání s Jaceňukem se mají dostavit gubernátoři a zastupitelé z celého ruskojazyčného východu, především z Doněcké, Luhanské, Charkovské, Dněpropetrovské a Záporožské oblasti. Předseda vlády chce besedovat i s místními průmyslníky a podnikateli. Tématem besedy má být podle Jaceňukovy kanceláře decentralizace moci a reforma ukrajinské ústavy.

V Oděse létala na exministra syrová vejce

Politiky z Kyjeva nemají v těchto dnech na východě Ukrajiny rádi. Ve středu dav v Luhansku napadl prezidentského kandidáta Michaila Dobkina, který chtěl uklidnit místní vzbouřené radikály. O den později dopadla v Oděse syrová vejce na bývalého ministra Serhije Tihipka. Jeho bývalého kolegu ze Strany regionů Oleha Carova demonstranti zablokovali v hotelu.

V metropoli Kyjevě bude dnes pokračovat návštěva delegace pražské radnice vedené primátorem Tomášem Hudečkem. Ukrajinským kolegům mají pražští zastupitelé předat zkušenosti s moderní městskou správou. Hudeček má promluvit na konferenci Kyjevské bezpečnostní fórum.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

23:03 Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav skončit …