Premiér Sobotka bude jednat v Paříži s evropskými levicovými politiky

21.06.2014 7:03

Premiér Bohuslav Sobotka bude dnes jednat v Paříži s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem a svými levicovými protějšky z Rakouska, Slovenska, Belgie, Dánska, Itálie a Rumunska o prioritách příští Evropské komise. Neformální schůzky se zúčastní i německý vicekancléř Sigmar Gabriel a bývalý předseda Evropského parlamentu a současný šéf socialistické skupiny v europarlamentu Martin Schulz.

Premiér Sobotka bude jednat v Paříži s evropskými levicovými politiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

Cílem schůzky je připravit se na nadcházející summit EU, který bude rozhodovat o směřování Evropské unie a o lidech, kteří ji budou řídit. Očekává se, že účastníci setkání zdůrazní potřebu hospodářského růstu, posílení energetiky a zjednodušení postupů v EU.

Podle Sobotky se v Paříži bude mluvit mimo jiné o obsazení postu předsedy Evropské komise. Praha chce podle českého premiéra rychlou dohodu EU o novém šéfovi komise, nejlépe do pravidelného summitu. ČR je přitom podle Sobotky připravena podpořit kandidáta evropských lidovců a lucemburského expremiéra Jeana-Clauda Junckera.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…