Premiér dnes poprvé udělí cenu pro odpovědného investora

14.10.2019 6:03

Premiér Andrej Babiš (ANO) poprvé udělí cenu pro odpovědného zahraničního investora v České republice. Zástupci 20 nejlepších firem se dnes sejdou na slavnostním galavečeru v pražském Lichtenštejnském paláci. Cena poputuje za mimořádný investiční přínos pro českou ekonomiku. Předseda vlády tím chce motivovat zahraniční subjekty podnikající v ČR, aby podporovaly různé aktivity neziskového charakteru.

Premiér dnes poprvé udělí cenu pro odpovědného investora
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při rozhovoru pro PL
reklama

Spolu s Babišem udělí cenu také ministři Alena Schillerová, Karel Havlíček a Richard Brabec. Při výběru laureáta zohlednili výši ročního obratu, výši zisku investovaného v České republice a investice do veřejně prospěšných aktivit a projektů z výzkumu, vzdělávání, inovací, kultury nebo udržitelného rozvoje.

Hodnotil se i mimořádný přínos firmy v oblasti společenské odpovědnosti a výše částky, kterou loni na ni věnovala v poměru ke svému loňskému obratu. Zahraniční kapitál v českých firmách činí 1,25 bilionu korun, tvoří tak 60 procent jejich veškerého kapitálu. Zhruba bilion korun pochází ze zemí EU.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránila

9:06 Jáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránila

Herní vývojář, glosátor a nyní i bojovník proti cenzuře Daniel Vávra se střetl s eurokomisařkou Věro…