Premiér dnes zhodnotí působení ministra Ťoka

12.09.2017 6:18 | Zprávy
autor: čtk

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes zhodnotí působení ministra Dana Ťoka (za ANO) v čele dopravního resortu. Hlavním úkolem, kterým jej premiér při předchozí bilanční schůzce loni v listopadu pověřil, bylo vypsání výběrového řízení na provoz mýtného systému po roce 2019. Tendr úřad vyhlásil v polovině června, do soutěže se poté přihlásili čtyři uchazeči.

Premiér dnes zhodnotí působení ministra Ťoka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

Mezi dalšími úkoly ministra Ťoka z loňska bylo otevření posledního chybějícího úseku dálnice D8 a dočerpání evropských dotací z aktuálního programového období Operačního programu doprava II.

Ke svému působení se ministr Ťok vyjadřoval už minulý týden. Za úspěch označil dokončení převodu nádraží z Českých drah na Správu železniční dopravní cesty, vyčerpání téměř všech peněz z evropského Operačního programu doprava I. Poukázal rovněž na výběr dodavatele registračních značek ve výběrovém řízení a s tím spojené zlevnění nákupu značek, nebo na zahájení stavebních prací na 140 kilometrech dálnic a 40 kilometrech silnic I. třídy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil vyzval z televize Babiše, ať neposlouchá Macinku

12:46 Pospíšil vyzval z televize Babiše, ať neposlouchá Macinku

Poškozuje prezident Petr Pavel Česko? Bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček má za to, že Petr Pav…