Přepsaná komunikace Klausovy ochranky je zřejmě podvrh

01.10.2012 19:41

Podle policejního prezidenta Martina Červíčka je velice pravděpodobné, že zveřejněná komunikace mezi prezidentovými bodyguardy je falešná. Šetření totiž neprokázalo, že by slova ochranky odpovídala realitě.

Přepsaná komunikace Klausovy ochranky je zřejmě podvrh
Foto: hns
Popisek: Martin Červíček

„Naše šetření neprokázalo, že by ta zveřejněná komunikace odpovídala realitě,“ uvedl pro deník Právo policejní prezident Martin Červíček. Jeho slova potvrdil v ČT i jeho náměstek Tomáš Kužel.

Že by mohlo jít o podvrh, naznačovala i Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ta nyní prověřuje chování prezidentovy ochranky a zda bodyguardi během incidentu v Chrastavě postupovali správně.

Podle Červíčka tomu tak nebylo. „Bylo tam zaznamenáno pochybení, a to nejenom před tím samotným atakem, ale samozřejmě poté, co k tomu útoku na prezidenta došlo,“ míní. Co tedy měla ochranka udělat? „Měli ho okamžitě eliminovat,“ má jasno Červíček.

Kdo za falešným přepisem stojí, ale Červíček neví. Cíl akce byl ale prý jasný, poškodit policisty a narušit vyšetřování. Přepisy přinesla ve svých nedělních zprávách TV Nova.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

21:19 „Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

Francouzi jsou stále nespokojení s tím, jak vypadá jejich země, jak žijí, na co mají a na co nemají.…