Přes koaliční krizi dnes vláda zasedne k pravidelné schůzi

10.05.2017 6:24

Bez ohledu na koaliční krizi a debaty o odvolání, či neodvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) se po ranním jednání lídrů ANO, ČSSD a KDU-ČSL sejdou ministři k pravidelnému zasedání vlády. Probírat budou například cestu prezidenta Miloše Zemana do Číny, jejíž náklady jsou předběžně vyčísleny na 5,6 milionu korun, případně návrh rozpočtu na vývoj a inovace na rok 2018 a výdajů na další roky. Na programu je i návrh na vyslání 290 vojáků do Pobaltí v rámci aliančních mnohonárodních bojových praporů.

Přes koaliční krizi dnes vláda zasedne k pravidelné schůzi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání vlády den po té, co premiér Bohuslav Sobotka ohlásil její demisi
reklama

O Zemanově cestě se hovoří zejména kvůli odkladům v odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO). Prezident ho chce řešit až po návratu z Číny, lidovci ho dnes vyzvali, aby cestu odložil a neopouštěl Česko do vyřešení vládní krize. Svou účast v úterý zrušili tři ministři ČSSD včetně ministra vnitra Milana Chovance a zahraničí Lubomíra Zaorálka.

Na českou vědu má jít v příštím roce 36,2 miliardy korun, tedy zhruba o 3,5 miliardy víc než letos. Zvýšit se mají i střednědobé výhledy do roku 2020. Víc peněz by mělo jít zejména do aplikovaného výzkumu, kterého se týká i návrh Technologické agentury ČR na zahájení programu Národní centra kompetence 1.

Na programu mají ministři také plán přípravy úřadů na úplné elektronické podání a povinné přijímání elektronických faktur ústředními orgány státní správy. Kabinet se vrátí také k poskytnutí půjčky Mezinárodnímu měnovému fondu ve výši 1,5 miliardy eur (zhruba 40 miliard korun).

Na stůl ministři dostanou také návrh investiční pobídky pro společnost Yanfeng Czechia Automotive Interior Systems, koncept a finanční zabezpečení oslav výročí v roce 2018, nebo návrh Bezpečnostní rady státu, aby byl při ní zřízení výbor pro kybernetickou bezpečnost.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ve vedení nejsou černí lidé.“ Známý hráč bez práce. Rasismus otřásá fotbalem

8:15 „Ve vedení nejsou černí lidé.“ Známý hráč bez práce. Rasismus otřásá fotbalem

Bývalý nizozemský záložník surinamského původu, čtyřiačtyřicetiletý Clarence Clyde Seedorf, se zlobí…