Převrat: Červíček už není policejní prezident. Lessy se vrátil

07.01.2014 15:11

Úřadující ministr vnitra Martin Pecina sesadil generála Červíčka z funkce policejního prezidenta. Zároveň potvrdil, že jediným velitelem bezpečnostního sboru zůstává plukovník Lessy. Uvedl to na tiskové konferenci před 15. hodinou.

Převrat: Červíček už není policejní prezident. Lessy se vrátil
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Policejní prezident Petr Lessy
reklama

„Zrušil jsem pravomocné rozhodnutí ministra vnitra (Nečasovy vlády Kubiceho – pozn. PL) ve věcech služebního poměru," uvedl ministr Pecina, „kterým byl ustaven do funkce prezidenta Policie ČR tehdy pan plukovník Martin Červíček, mezi tím povýšený do hodnosti brigádního generála, a tímto se vyřídila situace se dvěma prezidenty Policie ČR."

Tímto se stal jediným velitelem státní policie plukovník Petr Lessy. „Brigádní generál Červíček se vrací na místo náměstka," doplnil ministr vnitra.

Dodal, že původně předpokládal, že bude zvolen postup doporučený Ústavem státu a práva, tedy právní fikcí, podle níž nemohl být tehdejší plukovník Červíček jmenován policejném ředitelem, jelikož uvedené místo bylo obsazeno. Ovšem podle zjištění byl generál Červíček ve spěchu jmenován do čela policejního prezidia nezákonně. Tehdejší ministr vnitra nemohl odvolat generála Červíčka z dosavadní funkce náměstka prezidenta, neboť to může udělat jen policejní prezident a nebo jím pověřený náměstek.

Ministr vnitra dnes předá na prezidiu Policie ČR své rozhodnutí. „Od zítřka se plukovník Lessy ujme velení nad bezpečnostním sborem," uzavřel ministr.

Plukovník Lessy uvedl, že je připraven po jmenování nového ministra vnitra dát mu svou funkci k dispozici. „Chci odblokovat situaci," uvedl s tím, že nejvíce poškozuje právě generála Červíčka a jeho, nejde o spor dvou koncepcí vedení policejního sboru. „Nechci dělat radikální personální změny," dodal policejní prezident.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…