Prezident Biden promluvil ke světu: Spolupráce s Čínou, Kreml na nás útočí

20.02.2021 9:04 | Zprávy

Americká televize NBC upozornila na projev 46. prezidenta USA, který se po měsíci ve funkci obrátil ke světu. Ve vztahu k Číně zdůraznil, že vzájemné soupeření nesmí blokovat spolupráci obou velmocí v zásadních otázkách. Udeřil na Rusko a zdůraznil, že je lidi třeba přesvědčit, že demokracie jim má stále co přinést.

Prezident Biden promluvil ke světu: Spolupráce s Čínou, Kreml na nás útočí
Foto: Repro Youtube
Popisek: Joe Biden a Kamala Harrisová

Joe Biden je již přes měsíc prezidentem USA. Ve funkci vyslal světu první jasný vzkaz. Své spojence v NATO ujistil, že bude ctít článek 5 Washingtonské smlouvy, podle kterého je útok na jednoho člena Aliance útokem na celé společenství. „Útok na jednoho je útokem na všechny; to je náš neotřesitelný slib,“ řekl prezident USA.

Dal také najevo, že za zásadní považuje otázku globálního oteplování. Její řešení je důležité pro celou planetu. Biden zdůraznil. že při řešení tohoto a řady dalších problémů je třeba spolupracovat se všemi zeměmi, i s Čínou. Vzájemné soupeření podle jeho názoru nesmí této potřebné spolupráci bránit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Výjimka z migračního paktu

Zajímalo by mě, jak dlouho bude pro nás platit ta výjimka? Kdo a na základě čeho rozhodne o jejím skončení? A znamená to, že je podmíněna tím, že budeme přijímat uprchlíky z Ukrajiny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzývání Havla na půdě sněmovny. Proti Turek i Rajchl, ve hře cizí peníze

4:45 Vzývání Havla na půdě sněmovny. Proti Turek i Rajchl, ve hře cizí peníze

Za Fialovy vlády vznikl v Poslanecké sněmovně orgán, který měl prosazovat „havlovskou“ lidskoprávní …