Prezident Miloš Zeman dnes zakončí návštěvu Ázerbájdžánu

17.09.2015 6:03 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman dnes zakončí návštěvu Ázerbájdžánu. Dopoledne (ráno středoevropského času) navštíví areál ropného terminálu Sangachal, podívá se také do Muzea státní vlajky. Před odletem zpět do Česka poobědvá v restauraci Malá Praha s bývalými ázerbájdžánskými studenty v Československu.

Prezident Miloš Zeman dnes zakončí návštěvu Ázerbájdžánu
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman a ázerbajdžánský prezident Ilham Alijev

Zeman do Baku přiletěl v úterý. Během své návštěvy se sešel s ázerbájdžánským prezidentem Ilhamem Alijevem, se kterým podepsal deklaraci o strategickém partnerství mezi Českem a Ázerbájdžánem. Mluvili spolu také o hospodářství. Ekonomické otázky byly předmětem jednání i na středečním česko-ázerbájdžánském podnikatelském fóru.

Ekonomickou diplomacii český prezident podporuje dlouhodobě. Bývá ale kritizován za nedostatečné připomínání ochrany lidských práv. Právě Ázerbájdžánu bývá jejich porušování vyčítáno, třeba v souvislosti s vězněním opozičních novinářů a aktivistů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Narovinu

Je opravdu šance, že pro nás emisní povolenky nebudou vůbec platit, a že za to ani nijak nezaplatíme? Nebo jak to s nimi opravdu je? Prosím buďte upřímná. Děkuji Václav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib chtěl vzdělávat Ševčíka o Ukrajině a Hitlerovi

19:22 Hřib chtěl vzdělávat Ševčíka o Ukrajině a Hitlerovi

„Domnívám se, že je potřeba utlumit válečné štváče. Je potřeba jednat o míru na Ukrajině. Já jsem pa…