Prezident Pavel dnes jmenuje Hladíka ministrem

10.03.2023 6:30

Prezident Petr Pavel dnes den poté, co se ujal funkce hlavy státu, jmenuje v 09:00 Petra Hladíka (KDU-ČSL) ministrem životního prostředí.

Prezident Pavel dnes jmenuje Hladíka ministrem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr životního prostředí a místopředseda KDU-ČSL Petr Hladík

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhl Hladíkovo jmenování na konci loňského roku, předchozí prezident Miloš Zeman to však odmítl. Pověření vést ministerstvo má již od začátku listopadu vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Hodinu po jmenování uvede Fiala nového ministra do úřadu.

Lidovci navrhli Hladíka poté, co Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) loni v říjnu oznámila, že opustí vládu ze zdravotních důvodů. U jeho nominace setrvala KDU-ČSL i poté, co policie v kauze přidělování městských bytů v Brně zasahovala i v Hladíkově kanceláři. Fiala s návrhem čekal do konce minulého roku s ohledem na možný posun v kauze, policie však Hladíka z ničeho neobvinila.

Zeman vedle brněnské kauzy vyčítal Hladíkovi i nedostatečné vzdělání v oboru životního prostředí. Vadilo mu i to, že ve stranickém tisku publikoval inzerát, kterým hledal náměstka a další spolupracovníky pro svůj budoucí tým na ministerstvu, ač ještě nebyl jmenován.

KDU-ČSL Zemanovo rozhodnutí Hladíka nejmenovat označila za protiústavní. Pokud by zbýval delší čas do konce prezidentova mandátu, trvali by lidovci na kompetenční žalobě. Místo toho Jurečka před dvěma měsíci prozatímně jmenoval Hladíka na MŽP náměstkem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

špion, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNelinka Zelinka , 10.03.2023 10:29:45
A už je zasazenej v partě zlodějů, napřed uznal ZLODĚJE prezidentské standardy, a teď jmenoval ministrem dalšího zloděje. Jak dlouho bude trvat, než se kruh uzavře? Asi čtrnáct dní, za pár dní odsouhlasí řádění party Stanjura a 107 loupežníků. To nás čeká zářných pět let v ukrajinské řiti.

| 6 | 0

Další články z rubriky

Německo: Zmlátili pravičáky. ,,Úctyhodný motiv,” řekl soud. Bystroň přidal silné info

19:32 Německo: Zmlátili pravičáky. ,,Úctyhodný motiv,” řekl soud. Bystroň přidal silné info

ZE SVĚTA Německá levicová extremistka Lina E. byla odsouzena k pěti letům a třem měsícům. Obviněná b…