Prezident Petr Pavel? „Třídně uvědomělý. Alkoholické nápoje nepožívá.“ Naříkal na rok 68 a toto se šíří

26.08.2020 13:10

Generál Petr Pavel se u příležitosti výročí 21. srpna vyjádřil, že nerozuměl tomu, proč s tanky přijeli ‚přátelé‘. A schytal sarkastickou poznámku, že mu to pak vysvětlili na Vojenském gymnáziu, Vojenské vysoké škole, v armádě a hlavně v KSČ. Co více, v armádě podle posudku, jež se masivně šíří internetem, ideově exceloval a dokázal v práci uplatnit marxismus-leninismus.

Prezident Petr Pavel? „Třídně uvědomělý. Alkoholické nápoje nepožívá.“ Naříkal na rok 68 a toto se šíří
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel
reklama

Před nedávnem si Česká republika připomenula nekulaté výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy. A při příležitosti tohoto výročí se vyjádřil i generál Petr Pavel, o němž se mluví jako o jednom z možných kandidátů na prezidenta. „Bylo mi 6 let. A vůbec jsem nerozuměl tomu, že nám s tanky a střelbou měli ‚pomoci‘ přátelé, kteří nás ve válce osvobodili. Na pochopení jsem si musel počkat. Asi nejcennějším poznáním byla hodnota svobody a nutnost ji chránit. A také podpora těm, kdo o ni dnes svůj boj svádí,“ řekl.

Za tento status ovšem schytal posměch od europoslance Jana Zahradila, který k němu měl ironickou poznámku, že protože Pavel nerozuměl invazi, tak vystudoval Vojenské gymnázium, Vysokou vojenskou školu a od roku 1983 ‚bránil naši socialistickou vlast před západními imperialisty‘, a to nejdříve u výsadkářů a pak u zpravodajců. A jako vrchol v roce 1985 pak vstoupil do KSČ.

Anketa

Máte důvěru ve zdraví prezidenta Zemana? (Ptáme se od 26.8.2020)

86%
14%
hlasovalo: 8680 lidí
O tom, jaký měl Petr Pavel vztah s KSČ, může svědčit i text v návrhu, aby byl budoucí generál za svou službu u výsadkářů odměněn medailí ‚Za službu vlasti‘, jenž pochází z října roku 1987 a koluje internetem. Tehdy měl Petr Pavel hodnost kapitána u 22. výsadkové brigády.

V posudku se píše: „Kpt. Pavel je třídně uvědomělý a politicky vyspělý. Jako člen strany při výkonu své funkce napomáhá prosazovat vedoucí úlohu strany mezi podřízenými. Snaží se získat pro tuto politiku ostatní. Politicko-ideová připravenost jmenovaného je na dobré úrovni. Má dobré znalosti marxismu-leninismu a dokáže je uplatnit ve své práci“, hovoří posudek podepsaný podplukovníkem Jiřím Sudským.

Dále se v posudku praví, že při výchově podřízených Pavel „plně využívá možností kázeňského řádu“ a má dobré organizační a řídicí schopnosti a kladný přístup k lidem. „Alkoholické nápoje ani jiné návykové látky nepožívá“, praví se také v posudku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

7:35 Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

TÝDEN V MÉDIÍCH Čím dál silněji se francouzští politici a intelektuálové vymezují vůči idejím, přich…