Prezident Zeman dnes končí návštěvu Makedonie

10.06.2016 6:37

Prezident Miloš Zeman dnes zakončí návštěvu Makedonie. Posnídá se zástupkyní makedonského ministerstva vnitra a navštíví podnikatelské fórum. Lodí se poté přes ochridské jezero vydá do starobylého kláštera sv. Nauma a před odletem do Česka poobědvá s makedonským prezidentem Ďorgem Ivanovem.

Prezident Zeman dnes končí návštěvu Makedonie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

S Ivanovem jednal Zeman už ve čtvrtek, kdy se uskutečnila hlavní část jeho programu v Makedonii, kam přiletěl po návštěvě Arménie.

Ivanov nejprve Zemana netradičně přivítal přímo na ochridském letišti a poté s ním jednal ve svém venkovském sídle - vile Biljana. Český prezident od Ivanova dostal nejvyšší makedonské vyznamenání. Zároveň ocenil přístup Makedonie k migrační krizi a podpořil její vstup do Evropské unie a do Severoatlantické aliance.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…