Prezident Zeman opakovaně kritizoval europoslance Pocheho. Ten se teď ozval

19.05.2018 17:17

Když přijde řeč na europoslance sociální demokracie Miroslava Pocheho, prezident Miloš Zeman nezná slitování. Na tomto politikovi opakovaně nenechal nit suchou. Zkritizoval ho mimo jiné za údajně příliš vstřícný postoj k nelegálním migrantům, který je podle prezidenta v rozporu s oficiální politikou stávající české vlády. Miroslav Poche na Zemanova slova zareagoval. Nahlédněte.

Prezident Zeman opakovaně kritizoval europoslance Pocheho. Ten se teď ozval
Foto: red
Popisek: Miroslav Poche
reklama

V rozhovoru pro server Aktuálně.cz Miroslav Poche uvedl, že požádal kancléře Vratislava Mynáře o schůzku s hlavou státu. „Rád bych mu tam představil své priority zahraniční politiky, svou koncepci – programovou i personální. A jsem připravený s panem prezidentem Milošem Zemanem velmi detailně diskutovat a naslouchat jeho zkušenostem,“ prozradil.

Poche chápe Zemanovy výhrady vůči své osobě. Zeman má podle jeho názoru na svůj názor právo. Europoslanec vnímá prezidenta jako silnou osobnost, kterou by rád přesvědčil, aby názor změnila. „Měl mít snad výhrady k jednomu mému marginálnímu hlasování v Evropském parlamentu z dubna 2015 – ale to snad nemůže být považované za relevantní důvod. Týkalo se to migrace, ale jednalo se pouze o informativní zprávu, která nebyla závazná. Jestli to byl tento důvod, tak to panu prezidentovi vysvětlím,“ doplnil Poche.

Obratem dodal, že před druhým prezidentským obdobím sice podporoval proti Zemaovi Jiřího Drahoše, ale v roce 2013 prý jasně podpořil Zemana. A tehdy to bylo pro Miloše Zemana důležitější, alespoň podle Pocheho.

Jako europoslanec prý houževnatě hájí zájmy českých občanů a pokud se stane ministrem zahraničí, bude v tom pokračovat. „Kdo mne zná, ten ví, že nejsem pasivní. Jsem velmi houževnatý. Když zastupuji zájmy České republiky v Evropském parlamentu, je to vidět. Když budu zastupovat zájmy ČSSD nebo České republiky, bude to velmi vidět. Toho se neobávám – spíše se obávám, aby to nebylo naopak,“ zdůraznil.

Pokud se stane ministrem zahraničí, rád by obnovil schůzky vrcholných ústavních činitelů k zahraniční politice. Už proto, že prezidenta Miloše Zemana vnímá jako silného politického hráče, kterého prý zahraniční politika baví. Poche si toho je vědom. Jako ministr prý bude mít pochopení pro to, že se snaží prosazovat ekonomické zájmy České republiky v zahraničí.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Nečas po osmi letech vzpomíná: S*áči z ÚOOZ. Šlachta neví, co tvrdí. A mediální prostitutka Moravec, ostuda ČT

16:46 Petr Nečas po osmi letech vzpomíná: S*áči z ÚOOZ. Šlachta neví, co tvrdí. A mediální prostitutka Moravec, ostuda ČT

Server EkonomickýDeník.cz dnes přinesl rok starý rozhovor s expremiérem Petrem Nečasem, který poskyt…