Prezident Zeman opakovaně kritizoval europoslance Pocheho. Ten se teď ozval

19.05.2018 17:17 | Zprávy

Když přijde řeč na europoslance sociální demokracie Miroslava Pocheho, prezident Miloš Zeman nezná slitování. Na tomto politikovi opakovaně nenechal nit suchou. Zkritizoval ho mimo jiné za údajně příliš vstřícný postoj k nelegálním migrantům, který je podle prezidenta v rozporu s oficiální politikou stávající české vlády. Miroslav Poche na Zemanova slova zareagoval. Nahlédněte.

Prezident Zeman opakovaně kritizoval europoslance Pocheho. Ten se teď ozval
Foto: red
Popisek: Miroslav Poche

V rozhovoru pro server Aktuálně.cz Miroslav Poche uvedl, že požádal kancléře Vratislava Mynáře o schůzku s hlavou státu. „Rád bych mu tam představil své priority zahraniční politiky, svou koncepci – programovou i personální. A jsem připravený s panem prezidentem Milošem Zemanem velmi detailně diskutovat a naslouchat jeho zkušenostem,“ prozradil.

Poche chápe Zemanovy výhrady vůči své osobě. Zeman má podle jeho názoru na svůj názor právo. Europoslanec vnímá prezidenta jako silnou osobnost, kterou by rád přesvědčil, aby názor změnila. „Měl mít snad výhrady k jednomu mému marginálnímu hlasování v Evropském parlamentu z dubna 2015 – ale to snad nemůže být považované za relevantní důvod. Týkalo se to migrace, ale jednalo se pouze o informativní zprávu, která nebyla závazná. Jestli to byl tento důvod, tak to panu prezidentovi vysvětlím,“ doplnil Poche.

Obratem dodal, že před druhým prezidentským obdobím sice podporoval proti Zemaovi Jiřího Drahoše, ale v roce 2013 prý jasně podpořil Zemana. A tehdy to bylo pro Miloše Zemana důležitější, alespoň podle Pocheho.

Jako europoslanec prý houževnatě hájí zájmy českých občanů a pokud se stane ministrem zahraničí, bude v tom pokračovat. „Kdo mne zná, ten ví, že nejsem pasivní. Jsem velmi houževnatý. Když zastupuji zájmy České republiky v Evropském parlamentu, je to vidět. Když budu zastupovat zájmy ČSSD nebo České republiky, bude to velmi vidět. Toho se neobávám – spíše se obávám, aby to nebylo naopak,“ zdůraznil.

Pokud se stane ministrem zahraničí, rád by obnovil schůzky vrcholných ústavních činitelů k zahraniční politice. Už proto, že prezidenta Miloše Zemana vnímá jako silného politického hráče, kterého prý zahraniční politika baví. Poche si toho je vědom. Jako ministr prý bude mít pochopení pro to, že se snaží prosazovat ekonomické zájmy České republiky v zahraničí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA

13:55 Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA

Bývalý velvyslanec USA při NATO Ivo Daalder prohlásil, že Ukrajina musí mobilizovat desetitisíce dal…