Prezident na plese tančil s manželkou i s Babišovou. Museli ho vést, kymácel se, posmívá se Šafrofórum

11.01.2020 8:36

Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou v pátek večer pořádali ve Španělském sále Pražského hradu již pátý charitativní ples. Fotky a videa z této akce Hrad zveřejnil na internetu, což neuniklo komentátorovi Štěpánu Malátovi ze Šafrova serveru Forum24. Prezidentovi se nyní posmívá za to, že jej k tanci s první dámou museli dovést, kymácel se – a že tančili na melodii Valčík na rozloučenou.

Prezident na plese tančil s manželkou i s Babišovou. Museli ho vést, kymácel se, posmívá se Šafrofórum
Foto: Facebook
Popisek: Prezident Miloš Zeman si na 5. Reprezentačním plesu prezidenta České republiky zatančil s Monikou Babišovou
reklama

Prezidentský pár pořádá reprezentační plesy od roku 2015. V roce 2018, kdy Zeman obhajoval ve volbách svou funkci, se akce nekonala. Výtěžek se rozdělí mezi nadační fondy prezidenta a jeho ženy, ze kterých podporují seniory, dětské domovy či Fond ohrožených dětí. „Výtěžek nebude spotřebován na administrativní náklady, jako u některých nejmenovaných neziskovek, ale půjde na projev soucitu s těmi, kdo se ještě nebo už nemohou bránit – na projev soucitu s dětmi a seniory,“ oznámil Zeman v úvodním projevu.

Anketa

Prospěla existence TOP 09 české demokracii?

4%
96%
hlasovalo: 26368 lidí
O předtančení plesu se postarali tanečníci z Divadla Broadway. Úvodní tanec poté patřil prezidentskému páru, který tančil na melodii písně Valčík na rozloučenou. Poté nechala Zemanova dcera Kateřina rodičům zahrát píseň francouzské šansoniérky Edith Piaf Non, je ne regrette rien (Ničeho nelituji) jako symbolický dar k letošnímu 27. výročí jejich svatby. Později Zeman požádal o tanec premiérovu manželku Moniku, jež ho loni odmítla kvůli dlouhým splývavým šatům, které jí neumožňovaly tančit.

Ty nejdůležitější střípky z charitativního plesu zveřejnil tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na internetu. To neušlo pozornosti komentátora Štěpána Maláta z Forum24.cz, který sepsal článek o tomto plesu, v němž posměšně informuje především o tom, jak hlava státu nebyla dvakrát ve formě, když došlo na zmíněný úvodní tanec. „S odvážným plánem přicházel Miloš Zeman na Reprezentační ples prezidenta České republiky. Přišel tančit. A na parket se vydal minimálně dvakrát,“ rýpl si Malát.

Připomíná, jak prezidenta Zemana musela kvůli jeho špatné chůzi podpírat sama manželka. „Na parket prezidenta paní Ivana pomohla dovést. Před samotným tancem se Miloš Zeman mírně zakymácel a následujících několik minut tančili ne příliš jistým krokem,“ pokračuje Malát v popisu svých postřehů.

V neposlední řadě si dělá legraci z toho, na jakou píseň prezidentský pár tančil. „Jako jediní na parketu svůj úvodní tanec na melodii Valčík na rozloučenou. Co tím prezidentský pár měl na mysli, není jasné,“ dodal. A zahrál si i na módní policii: „První dáma se předvedla v hnědozelených nevýrazných šatech, první dcera Kateřina matku následovala v podobném stylu.“

Závěrem pak připojil i informaci k seznamu hostů. „Na pódiu během večera vystoupili jeho přátelé a fanoušci, které prezident již před časem postupně odměnil za věrnost medailemi,“ uzavřel Malát svůj komentář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…