Prezidentská kampaň začíná. Generál Pavel si najal kampaňového mága, který dostal do úřadu Čaputovou

10.06.2021 15:56

Bývalý náčelník generálního štábu a budoucí kandidát na prezidenta Petr Pavel si najal špičkového poradce pro volební kampaně Michala Repu, který na Slovensku dostal do čela země Zuzanu Čaputovou. Právě její vítězství se zpočátku nečekalo a velký vliv na něj měl Repa, který stál v čele její komunikace. Pavel s oficiální „přihláškou“ do boje o Hrad čeká po podzimních parlamentních volbách.

Prezidentská kampaň začíná. Generál Pavel si najal kampaňového mága, který dostal do úřadu Čaputovou
Foto: Daniela Černá
Popisek: Generál Petr Pavel
reklama

Generál Pavel už neoficiálně jako prezidentský kandidát vystupuje a s iniciativou Spolu silnější již objíždí Českou republiku ve snaze zlepšit krizové řízení země. Podle zjištění serveru Seznam zprávy si Pavel s předstihem zajistil služby slovenského mediálního poradce Michala Repy. Ten pomohl do čela Slovenska Zuzaně Čaputové, která je velmi oblíbená u „nezemanských“ voličů v Česku, na které bude cílit i Pavel.

„Michal Repa je naším konzultantem. Pravidelně s ním mluvím nejen já, ale i další lidé v iniciativě o otázkách veřejné komunikace. Je to mladý Slovák, který žije se svou rodinou v Bratislavě. Má mimořádné zkušenosti v oblasti veřejné komunikace, nejen politických kampaní, a to je pro komunikaci naší iniciativy velmi inspirativní,“ přiznal Jan Osúch, mluvčí Pavlovy organizace Spolu silnější.

Repa byl dříve také poradcem současného bratislavského primátora Matúše Valla. Repa umí podle svých výsledků dobře číst veřejné mínění a umí pochopit náladu ve společnosti tak, aby tomu mohla jít kampaň naproti. Při vítězství Čaputové například sázel na slogan „Postavme se zlu, spolu to dokážeme,“ což v rozjitřené době vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka zafungovalo.

Kolik Repa za svoje služby dostává zaplaceno iniciativa sdělit nechce. „O veškerých výdajích ale mají přehled soukromí dárci, kteří chod celé iniciativy financují. Finance jsou využívány například i na aktuální komunikaci a organizaci expertního týmu pro vyhodnocení poučení z krize, což je třeba projekt, který s Michalem Repou konzultujeme, protože pro jeho prosazení je důležitá i komunikace s politickými aktéry,“ tvrdí Osúch.

To, že iniciativa Spolu silnější již nyní spolupracuje s Repou je podle Osúcha nasnadě, protože prezidentská kampaň se blíží. „Pan generál říká, že je připraven kandidovat, a to pro něj znamená i myslet dopředu. Proto konzultuje s řadou lidí včetně Michala Repy a v případě volební kampaně jeho zkušenosti rád využije,“ dodal Osúch.

Repa je na svém webu zároveň veden jako seniorní konzultant izraelské agentury Shaviv Strategy and Campaigns, v jejímž čele stojí světoznámý marketingový expert Aron Shaviv.

„Jsme v kontaktu výhradně s panem Repou. S agenturou Shaviv nespolupracujeme a není s ní už v pracovním vztahu ani Michal Repa,“ dodal k tomu Osúch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opozici porazí. Co řekl rakouský prezident vedle Zemana?

20:30 Opozici porazí. Co řekl rakouský prezident vedle Zemana?

Návštěva českého prezidenta Miloše Zemana v Rakousku je v tisku u našich jižních sousedů hodnocena p…