Prezidentská volba: Do uren se začne vhazovat v pátek třináctého

27.6.2022 12:12 odp. | On-line

Miloš Vystrčil (ODS), předseda Senátu, oznámil, že první kolo přímé volby prezidenta republiky proběhne 13. a 14. ledna. Vyhlášení termínu by mělo ve Sbírce zákonů vyjít 1. července a od tohoto dne se jednotlivým uchazečům, i těm, kteří dosud jasně neřekli, že budou kandidovat, budou počítat finanční limity určené na kampaň. Podle zákona je limit pro první kolo volby 40 milionů korun.

Prezidentská volba: Do uren se začne vhazovat v pátek třináctého
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Anketa

Je zákrok Fialovy vlády proti cenám energií dostatečný?

0%
98%
hlasovalo: 25337 lidí
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) splnil svou zákonnou povinnost a vyhlásil prezidentské volby. Od tohoto okamžiku se tedy náklady vynaložené na propagaci jednotlivých kandidátů počítají do finančních limitů stanovených zákonem.

Oficiální volební kampaně započnou 1. července.

„Dnes evidentně již někteří kandidáti shánějí podpisy, někteří jiní politici provozují aktivity, které minimálně nesou znaky volební kampaně, tak jsem se rozhodl, neboť povinností ústavního činitele je, aby dělal všechno pro to, aby volby byly nejen svobodné, ale i férové. A férové znamená, že mají všichni stejné podmínky, že rozhodnutí o vyhlášení voleb učiním již dnes. A to právě proto, aby volby v České republice, volby prezidenta republiky, byly férové,“ oznámil Miloš Vystrčil před kamerami ČT s tím, že vyhlášení voleb připadne definitivně na 1. července. První kolo prezidentské volby proběhne 13. a 14. ledna 2023, jako obyčejně v pátek a v sobotu.

Od 1. července se každému kandidátovi budou počítat náklady na kampaň, a to i těm, kteří svou kandidaturu dosud neoznámili a čekají s tím na srpen, září či ještě pozdější měsíce. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakušan ví, proč ho brání. „Redlův“ šéf rozvědky: Temné vysvětlení

8:07 Rakušan ví, proč ho brání. „Redlův“ šéf rozvědky: Temné vysvětlení

„Sedněte si s Redlem a myslím, že máte určitě cestu do nějaké velké státní instituce,“ doporučuje zá…