Prezidentská volba: Osočování a tvrdý boj, shrnuje Týden

01.07.2012 19:50

Server Týden.cz si všímá faktu, že přestože je volba nového českého prezidenta ještě daleko, kandidáti už na sebe vzájemně často útočí. Ať už kvůli komunistické minulosti nebo dvojímu občanství.

Prezidentská volba: Osočování a tvrdý boj, shrnuje Týden
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident ČR Václav Klaus

"Kdo aspiruje na prezidentský úřad v České republice, by měl být občanem České republiky a žádné jiné země. Hledáme hlavu státu, ne hlavu států. Když to dopadne špatně v jedné zemi, půjdu do druhé? Já taky riskuju a nebudu se po neúspěchu vracet sem do Londýna do tohohle pěkného bytu a k pěknému platu," poukázal například Jan Fischer na dvojí občanství Jana Švejnara.

Ani Fischer se ale útokům nevyhne. Stejně jako bývalý ministr Vladimír Dlouhý byl totiž před rokem 1989 v KSČ. "Myslím si, že v daném okamžiku pomáhat rehabilitovat komunisty v České republice je velmi neprozíravé," okomentoval to kandidát ODS Přemysl Sobotka.

Miloše Zemana zase podpořil současný prezident Václav Klaus. "Miloše Zemana považuji za významnou osobnost české politiky, s čímž jsem se nikdy netajil. Jeho prezidentskou kandidaturu považuji za logické vyústění jeho politické i životní dráhy. O prezidentskou kandidaturu by se podle mého názoru měli ucházet lidé, kteří pro naši zemi něco vykonali. Miloš Zeman mezi ně patří," řekl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …