Prezidentský kandidát Fischer láká voliče: Na Hradě přezkoumám Klausovu amnestii

07.10.2017 19:16

Prezidentský kandidát Pavel Fischer, jenž zájem o post na Pražském hradě oznámil minulý týden, slíbil, že by v případě úspěchu chtěl přezkoumat amnestii udělenou prezidentem Václavem Klausem. Jeho slova přinesl server Aktuálně.cz.

Prezidentský kandidát Fischer láká voliče: Na Hradě přezkoumám Klausovu amnestii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Pavel Fischer

Fischer kromě přezkoumání udělené amnestie také uvedl, že by premiérem nejmenoval zástupce strany, jejíž postoje by byly v rozporu s ústavním pořádkem. Zvažoval by dokonce prý to, zda jmenovat předsedou vlády zástupce komunistů.

Fischer se na rozdíl od většiny svých protikandidátů zcela nevymezil proti současnému prezidentovi Miloši Zemanovi. Toho totiž považuje za zdatného politika. Jediné, co uvedl, že současná hlava státu dělá hodně věcí opačně, než by dělal on sám. Například ho také zkritizoval za postoj k Rusku. 

Nyní se Fischer serveru Aktuálně.cz svěřil, že poté, co oznámil svou kandidaturu, získal podporu i kritiku. Někteří totiž tvrdí, že tím, že se rozhodl kandidovat, může oslabit ty kandidáty, kteří se staví proti současné hlavě státu Miloši Zemanovi. Podle Fischera však v této otázce záleží na mnohém, například i na výsledku parlamentních voleb.

Původní text ZDE.

Fischera do prezidentské volby posunuly podpisy 10 senátorů. V pátek si otevřel předepsaný volební účet, kvůli němuž vypověděl životní pojistku, aby měl nějaký základ. V současné době se snaží sestavit svůj volební tým.

Své pak Fischer také podotkl k migrační krizi. Domnívá se, že uprchlíci by měli být podrobeni přísným kritériím příjmu, nejlépe mimo náš kontinent. Rozhodně pak nepovažuje za řešení migrační kvóty. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veteránka ODS se neudržela: Vlezte EU do prdele. Psycho, prounijní sráči. Nasrali jste mě, už nikdy ODS

15:41 Veteránka ODS se neudržela: Vlezte EU do prdele. Psycho, prounijní sráči. Nasrali jste mě, už nikdy ODS

Vyloučení Václava Klause mladšího z ODS velmi rozčílilo bývalou poslankyni strany Kateřinu Dostálovo…