Prezidentský kandidát Fischer láká voliče: Na Hradě přezkoumám Klausovu amnestii

07.10.2017 19:16

Prezidentský kandidát Pavel Fischer, jenž zájem o post na Pražském hradě oznámil minulý týden, slíbil, že by v případě úspěchu chtěl přezkoumat amnestii udělenou prezidentem Václavem Klausem. Jeho slova přinesl server Aktuálně.cz.

Prezidentský kandidát Fischer láká voliče: Na Hradě přezkoumám Klausovu amnestii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Pavel Fischer

Fischer kromě přezkoumání udělené amnestie také uvedl, že by premiérem nejmenoval zástupce strany, jejíž postoje by byly v rozporu s ústavním pořádkem. Zvažoval by dokonce prý to, zda jmenovat předsedou vlády zástupce komunistů.

Fischer se na rozdíl od většiny svých protikandidátů zcela nevymezil proti současnému prezidentovi Miloši Zemanovi. Toho totiž považuje za zdatného politika. Jediné, co uvedl, že současná hlava státu dělá hodně věcí opačně, než by dělal on sám. Například ho také zkritizoval za postoj k Rusku. 

Nyní se Fischer serveru Aktuálně.cz svěřil, že poté, co oznámil svou kandidaturu, získal podporu i kritiku. Někteří totiž tvrdí, že tím, že se rozhodl kandidovat, může oslabit ty kandidáty, kteří se staví proti současné hlavě státu Miloši Zemanovi. Podle Fischera však v této otázce záleží na mnohém, například i na výsledku parlamentních voleb.

Původní text ZDE.

Fischera do prezidentské volby posunuly podpisy 10 senátorů. V pátek si otevřel předepsaný volební účet, kvůli němuž vypověděl životní pojistku, aby měl nějaký základ. V současné době se snaží sestavit svůj volební tým.

Své pak Fischer také podotkl k migrační krizi. Domnívá se, že uprchlíci by měli být podrobeni přísným kritériím příjmu, nejlépe mimo náš kontinent. Rozhodně pak nepovažuje za řešení migrační kvóty. 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna, špína“. Výtrysky křesťanské lásky kvůli knize o Zemanovi

22:52 „Prasárna, špína“. Výtrysky křesťanské lásky kvůli knize o Zemanovi

„Řada církevních hodnostářů, věřících i novinářů stále hledá své dno,“ komentovala dění okolo křtu k…