Prezidentský kandidát Fischer vyvolal zhnusení liberálů, pak se omlouval. Přečtěte si sami, o co šlo

17.12.2017 7:17 | Zprávy

Prezidentský kandidát Pavel Fischer rozčeřil společenské vody. Na debatě v Blansku prohlásil, že by jako prezident nejmenoval homosexuála ústavním soudcem. Prý by tak činil v zájmu ochrany tradiční rodiny. Později se Fischer za svůj výrok omluvil.

Prezidentský kandidát Fischer vyvolal zhnusení liberálů, pak se omlouval. Přečtěte si sami, o co šlo
Foto: Vít Hassan
Popisek: Bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer

V Katolickém domě v Blansku vystoupil prezidentský kandidát Pavel Fischer. Vysvětloval, proč by nejmenoval homosexuála do pozice ústavního soudce. Prý mu leží na srdci osud tradiční rodiny a homosexuál je někdo, kdo tento tradiční model oslabuje. A až se jednou povede debata o tom, zda smí homosexuální páry běžně adoptovat i úplně cizí děti, tak se takový zákon možná dostane až k Ústavnímu soudu ČR a soudce homosexuál by o tom také spolurozhodoval. A mohl by model tradiční rodiny oslabit.

„Řeknu jednu větu jako prezident. Nebojte se, pak už toho nechám. Prezident jmenuje ústavní soudce. Já tam můžu jmenovat pedofila. V dobré víře. Nebo homosexuála, který žije v partnerství. Nebo lesbu. Aby to bylo vyrovnaný. Tak takovýho člověka já bych tam nikdy nejmenoval. Právě proto, že Ústavní soud je poslední instancí, která bude tady o těch věcech rozhodovat,“ prohlásil Fischer.

Jako prezident by se prý zasazoval o ochranu tradiční rodiny i jinak.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Neschopnost nebo to někdo chtěl? Zdržené Dukovany jdou za vládou, odhalil profesor

18:29 Neschopnost nebo to někdo chtěl? Zdržené Dukovany jdou za vládou, odhalil profesor

Na konferenci o budoucnosti Evropy v měnícím se světě, kterou v Poslanecké sněmovně pořádali Radim F…