Prezidentský kandidát Hilšer se vyjádřil k útoku na Sýrii. Má obavy, aby Trump vydržel

10. 4. 2017 21:36

Prezidentský kandidát Marek Hilšer se v komentáři uveřejněném na blogu Aktuálně.cz vyjadřuje k americkému zásahu v Sýrii. Trumpův úder na leteckou základnu Šajrát může prý být paprskem naděje jak pro Syřany, tak pro EU. Má to ale háček.

Prezidentský kandidát Hilšer se vyjádřil k útoku na Sýrii. Má obavy, aby Trump vydržel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Marek Hilšer

Když před šesti lety začala občanská válka v Sýrii, málokdo počítal s tím, že se vyvine tak, jak se to nakonec stalo. Syrský prezident Asad se postavil proti vlastním lidem, přičemž proti nim neváhal použít ani chemické zbraně. Pokud tedy Trumpovo nařízení raketového úderu v Sýrii znamená začátek konce Asadova působení v úřadu, je to podle Hilšera dobrá zpráva především pro samotné Syřany.

Dobrá zpráva by to byla i pro Evropu, která se na jedné straně potýká s uprchlickou krizí a na straně druhé ji podle prezidentského kandidáta trápí svědomí, protože sama k řešení konfliktu nijak významně nepřispěla. Trumpův rozkaz k úderu tak trochu ulehčuje evropskému svědomí.

Celý komentář naleznete zde.

„Nelze však podléhat naivnímu optimismu. Je nutné ptát se, co bude dál? Útok armády Spojených států by neměl být jen další ‚trumpovštinou‘, jakýmsi náhlým nekontrolovaným pohnutím mysli prezidenta USA, v němž populisticky ukáže svaly, aby získal politické body. Takový přístup by mezinárodní napětí mohl jen eskalovat,“ varoval prezidentský kandidát.

Pokud však Trump nemá nějaký dlouhodobější plán a jen ukázal svaly, máme tu problém. Pokud prezident USA vydal jednorázový příkaz a dál neplánuje nic a pokud EU zůstane dál značně nečinná, posílí se nejistota na mezinárodní scéně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agenti, hlásím zmizení tweetu. BIS komentovala útok ve Francii a teď je lidem pro srandu

18:45 Agenti, hlásím zmizení tweetu. BIS komentovala útok ve Francii a teď je lidem pro srandu

BIS opět budí pozornost veřejnosti. Jen pár dní poté, co světlo světa spatřila veřejná část zprávy B…