Prezidentský kandidát se vysmál krajským volbám a znectil Moravce

11.10.2012 15:18

Krajské volby jsou za dveřmi, a prezidentský kandidát Strany svobodných občanů Ladislav Jakl nechápe, proč ty kraje vlastně máme. I když na druhou stranu je to podle něj jedno, protože na krajích se podle něj stejně politika dělat nebude- ta už se prý smí dělat jen v Bruselu.

Prezidentský kandidát se vysmál krajským volbám a znectil Moravce
Foto: red
Popisek: Kandidát na prezidenta Ladislav Jakl

„Kraje nikdy neměly vzniknout. Byla to největší politická prohra celých devadesátých let,“ myslí si dnes tajemník a možný nástupce prezidenta Václava Klause. Podle něj neexistuje žádná agenda, která by na kraje logicky vycházela, a tak se složitě vymýšlí, co vlastně mají ty kraje dělat, abychom tento úřad vůbec nějak smysluplně naplnili. „Vznik krajů souvisí i s tlakem Bruselu na likvidaci demokracií. Chce zničit parlamentní státy a udělat z Evropy změť ovládaných regionů,“ odhaluje na serveru ostrava-online.cz.

Prezidentský kandidát byl posléze také dotázán, co říká předvolební tour Václava Moravce s kandidáty na hejtmany. „Nejsem masochista, neviděl jsem ani jeden díl,“ přiznává. Neočekává však, že by se v nich řešilo něco zásadního.

„Soudě podle podobných pořadů před parlamentními volbami, určitě se věnují nesmyslným detailům technokratického spravování kraje a ne zásadním politickým věcem,“ odhaduje prezidentský adept. To je podle něj přístup České televize, která se snaží být co nejdál od politiky. „Ta už se bude dělat jen v Bruselu,“ obává se Jakl.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

19:08 Šílené. Profesor na medicíně řekl „těhotná žena“, a hned se začal omlouvat. Likvidační petice studentů

Konzervativní noviny přeložily text novinářek Barri Weiss a Katie Herzog o stále se šířící ideologii…