Prezidentův poradce Nejedlý odletěl do Ruska. Předcházela tomu akce Pirátů u Petříčka

26. 11. 2020 22:35

Spor o Dukovany sílí. Pirátský poslanec Jan Lipavský naléhal na šéfa české diplomacie, aby odebral ekonomickému poradci prezidenta Martinovi Nejedlému diplomatický pas kvůli plánované cestě do Moskvy. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD) vysvětlil, že odebrání pasu není možné. Nejedlý ve čtvrtek večer do Ruska odletěl, informuje iDNES.cz.

Prezidentův poradce Nejedlý odletěl do Ruska. Předcházela tomu akce Pirátů u Petříčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Nejedlý
reklama

„Je i v zájmu premiéra Andreje Babiše, aby tomu zatrhl tipec. Není možné, aby si tady KSČM a SPD tlačily ruskou cestu,“ vyzýval místopředseda sněmovního zahraničního výboru Lipavský ministra zahraničí, aby odebral diplomatický pas Martinovi Nejedlému.

Na jeho výzvu ministr zahraničí Tomáš Petříček reagoval odmítavě. „Je možné jej dotyčnému odebrat pouze v případě, že buď skončí ve funkci hradního poradce, nebo s ním spáchá trestný čin či přečin. Ani jedno z toho se nestalo,“ reagoval ministr zahraničí Tomáš Petříček na výzvu k odebrání pasu.

Poslanci v úterý projednávali ve druhém čtení vládní návrh zákona o opatřeních k přechodu České republiky k nízkouhlíkové energetice. Zkrácení doby pro jeho projednání před konečným schválením podpořili poslanci ANO, ČSSD, KSČM a SPD.

Na cestu Nejedlého do Moskvy se ve Sněmovně dotazoval šéf poslanců STAN Jan Farský, podle kterého by měla vláda říci, s jakým mandátem do Moskvy Nejedlý poletí. Odpovědi se však nedočkal.

Podle vyjádření Hradu je tato zahraniční cesta standardní záležitostí, okolo které nyní panuje zbytečná hysterie.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Chudák Dvořák, dřel na té tribuně mezi papaláši, za ty mizerné peníze. Určitě musí i vybírat popelnice!“ Ivan Vyskočil tuší, že po dnešku se do ČT už nepodívá

7:40 „Chudák Dvořák, dřel na té tribuně mezi papaláši, za ty mizerné peníze. Určitě musí i vybírat popelnice!“ Ivan Vyskočil tuší, že po dnešku se do ČT už nepodívá

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Miliony na podporu genderové rovnosti? Co dát ty peníze raději mat…