Při Zemanově kritice novinářů jsem tleskal, prozradil Zimola

14.03.2013 11:41

Jihočeský hejtman Jiří Zimola v pořadu Otázky Týdne na TV Barrandov prozradil, že byl jedním z politiků, kteří tleskali, když Zeman kritizoval "podstatnou část médií". Jihočeský hejtman, který čelí protestům proti koalici s komunisty, kterou v kraji uzavřel, poukázal také na to, že prezident neodsoudil všechna média, jen jejich většinu.

Při Zemanově kritice novinářů jsem tleskal, prozradil Zimola
Foto: archiv kraje
Popisek: Jiří Zimola

Ve středečním pořadu Otázky Týdne na TV Barrandov proti sobě zasedli jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) a senátor Přemysl Sobotka (ODS). Přeli se o prezidentovu výtku, kterou pronesl v inauguračním projevu vůči novinářům.

Sobotka se mračil nad prezidentovými kroky

"Já jsem tleskal. Já jsem především ocenil postoj Miloše Zemana a konzistentnost jeho názorů," prohlásil hejtman s tím, že nový prezident neodsoudil všechna média. Ona nekritizovaná menšina se snad patřičně vymezí. "On řekl velká většina. Věřím, že malá menšina se možná vůči té většině vymezí," dodal Zimola.

Neúspěšný prezidentský kandidát Sobotka poukázal na to, že nelze odsuzovat novinářskou obec v jejím celku. Zemana následně zkritizoval za to, že ze svého nového úřadu nepřímo podporuje Stranu práv občanů - zemanovci, kterou sám zakládal. Připomeňme, že Jiřího Weigla v pozici kancléře nahradí současný předseda SPOZ Vratislav Mynář a jeho mluvčí se stala Hana Burianová, které je také členkou SPOZ.

"Pokud bych se stal prezidentem, tak bych si straníky k výkonu takové funkce nezvolil," dodal Sobotka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezidentský výzkum: Babiš nevyhrává. Voliči pozvedli Němcovou i podnikatele Březinu

21:16 Prezidentský výzkum: Babiš nevyhrává. Voliči pozvedli Němcovou i podnikatele Březinu

ParlamentníListy.cz mají k dispozici výsledky aktuálního šetření agentury Phoenix research k prezide…