Příběh muže, který vystřílel hospodu. Přišel o práci a už se vezl

26.02.2015 7:21

Kdysi zcela normální elektrikář, kterého ztráta zaměstnání a nepříliš vydařené manželství dovedly k psychickým problémům, které vyústily v čin šílence. Tak MF DNES popisuje životní příběh Zdeňka Kováře z Uherského Brodu, který v úterý po poledni vystřílel místní hospodu a nejen celé jihomoravské město, ale celou zemi uvrhl do šoku.

Příběh muže, který vystřílel hospodu. Přišel o práci a už se vezl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně
reklama

Ničím výjimečný život kluka z vesnice, který udělal celkem slušnou kariéru jako elektrikář v Dřevařských závodech v Uherském Brodě, prý nabral sestupnou tendenci poté, co firma zkolabovala a on o zaměstnání, na které prý byl neobyčejně hrdý, přišel.

Do podniku nastoupil na počátku sedmdesátých let, brzy se oženil a zplodil syna a postavil si dům. Ve firmě prý měl jako elektrikář, který si dodělal řadu certifikátů, nezastupitelné postavení a rád prý svou pozici a kvalifikaci dával na odiv. Navíc spravoval veškerou firemní elektroniku. Z této pozice podle svědků mimo jiné vyplývalo, že odmítal dělat jakoukoliv „podřadnou“ práci. Právě to prý mohlo být důvodem, proč později po krachu zaměstnavatele už nikdy žádnou pořádnou práci nesehnal.

Kromě toho prý dokázal velmi rázně a příkře projevit svůj názor i před nadřízenými. Vážný konflikt však prý neměl nikdy s nikým. Neměl rád komunisty a po roce 1990 prý začal nadšeně využívat možností nové doby. Začal se prý zajímat o kurzy akcií a finanční trhy, a kromě toho si prý jako jeden z prvních pořídil video, na kterém sledoval s oblibou zejména akční snímky. Idyla skončila v devadesátých letech s krachem zaměstnavatele. V téže době přišla o práci i jeho manželka.

Do té doby normální občan se podle svědků začal následně měnit. Přestal se stýkat s lidmi a dokonce i se svou matkou. Tu prý do té doby navštěvoval pravidelně, nyní novinářům prozradila, že jej naposledy viděla před jedenácti lety. K jeho problémům podle ní přispělo i psychické onemocnění, které propuklo u jeho manželky.

Soused Zdeňka Kováře novinářům sdělil, že v posledních letech prakticky vůbec nevycházel ze svého domu, a to ani na zahradu. Tam prý občas viděl pouze jeho manželku. Mezi sousedy se o nich prý říkalo, že jsou duševně nemocní. Zejména o manželce, která měla často sousedy slovně napadat.

Jiní prozrazují, že od devadesátých let, kdy přišel o práci a začaly se kumulovat psychické problémy u něj i u manželky, se čím dál častěji začal oddávat své vášni pro akční filmy. U „krváků“ prý trávil mnoho času.

V úterý vzal dvě legálně držené zbraně a vyrazil zabíjet.


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…