Přijde černoch k bělošce a přímo na zastávce pod kamerami ji znásilní. Je to hoax, není to imigrant v Evropě, dementuje Šafrovo fórum

07.07.2018 21:05

Českou republikou se šíří další hoax, neboli klamavá informace, která na první pohled působí důvěryhodně. Tentokrát jde o soulož černocha s běloškou na autobusové zastávce. Video, které se šíří po e-mailu, je doprovázeno komentářem, navozujícím dojem, že ke všemu došlo v Evropě, není tomu ale tak. Informaci přinesl server Manipulátoři.cz.

Přijde černoch k bělošce a přímo na zastávce pod kamerami ji znásilní. Je to hoax, není to imigrant v Evropě, dementuje Šafrovo fórum
Foto: Vít Hassan
Popisek: Poslední den v provizorním táboře „Džungle“ u Calais. Dnes francouzské úřady začaly asi týdenní akci na jeho vyklizení. Jde o přesídlení cca 8000 migrantů

S dramatickým titulkem „Hoax v e-mailu: Imigrant a soulož na zastávce. Lež, která funguje“ šíří web Forum24.cz dementi od samocertifikovaného posuzovatele informací, webu Manipulátoři.cz. Ten převzal informaci od uživatele Facebooku jménem Robin Suchánek, který vypátral, že údajné znásilnění Evropanky imigrantem, které si prý posílají „trollové“ po e-mailu, se nestalo v Evropě.

„Trollové vytvořili jednoduchou zprávu, prostřednictvím které straší příjemce mailu s informací, že se jedná o migranta v Evropě. Vždy, když si chci ověřit informaci bez zdroje, snažím se na videu či obrázku najít něco, čeho bych se mohl chytit. V tomto případě to byl reklamní panel společnosti Signal Outdoor, která sídlí v Severní Americe a rovněž působí pouze na tomto území. Nejedná se tedy o video z Evropy, nýbrž ze Severní Ameriky,“ vysvětluje na facebooku uživatel Robin Suchánek.

Anketa

Věříte, že za 10 let se naše země bude mít lépe než dnes?

13%
hlasovalo: 9421 lidí

Video má přitom potenciál méně pozorného čtenáře zmást a dovést ho k dojmu, že na autobusové zastávce kdesi v Evropě došlo k pohlavnímu styku, nebo nedejbože ke znásilnění. Jak Robin Suchánek ve statusu uvedl, zprávu mu poslal člověk, kterého si váží a u kterého ho překvapilo, že se zprávou nechal oklamat.

Jak tedy Robin Suchánek vysvětlil, video souložící dvojice pochází ze Severní Ameriky a je vyloučeno, že by bylo natočeno kdekoli v Evropě. V tomto případě tedy prý není nutné si dělat vrásky, tato pohoršující scéna se odehrála za oceánem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Marek Korejs

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Neplatná volba prezidenta? „V rozporu s ústavou.“ Hamplová zasáhla

10:52 Neplatná volba prezidenta? „V rozporu s ústavou.“ Hamplová zasáhla

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová má za to, že některé části zákona o přímé volbě prezidenta jsou v ro…