Příjmová chudoba nás ohrožuje nejméně z celé EU. I díky povodňové stovce

29.09.2013 7:49

Změny v oblasti sociálního a daňového systému měly minulý rok za následek takzvanou "příjmovou chudobu". Ta podle Českého statistického úřadu postihla méně lidí, než v minulých letech. Situaci pomohla také takzvaná "povodňová stovka".

Příjmová chudoba nás ohrožuje nejméně z celé EU. I díky povodňové stovce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

"Nejvíce se to dotklo pracujících osob takzvané střední třídy s příjmy blízko mediánu, jejíž příjmy tolik nerostly," píše statistický úřad ve své nejnovější publikaci. Lidé postižení příjmovou chudobou měli k dispozici méně než šedesát procent střední mzdy - podle publikace to minulý rok bylo lehce přes devět a půl tisíce korun. Tato částka také lépe ilustruje příjmy čekých domácností - průměr je totiž ovlivněn příliš vysokými či nízkými příjmy.

Situaci zlepšila také takzvaná "povodňová stovka", kterou vláda zavedla před dvěma lety. Lidem, které postihla povodeň, stát na daních odpustil z každého měsíce sto korun - dohromady tedy tisíc dvě stě korun. Česká republika je v rámci Evropské unie na tom s příjmovou chudobou skoro nejlépe. Za sebou nechává například Irsko nebo Itálii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

4:10 Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

„Vstoupit do muničního skladu a do jednotlivých budov, kde je uskladněná munice, není jako jít do re…