Řecko se v roce 2010 ocitlo na pokraji státního bankrotu a muselo požádat mezinárodní věřitele o úvěrovou pomoc. Masivní záchranný program opustilo loni koncem srpna po téměř devíti letech úspor. Stále však dluží miliardy eur a zůstává pod dohledem Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu (MMF). Od vypuknutí krize řecká ekonomika klesla o čtvrtinu, nyní už roste. Vláda odhaduje, že míra nezaměstnanosti se díky oživení ekonomiky loni snížila na 18,4 procenta a letos dále klesne na 18,2 procenta. Je přesto dlouhodobě nejvyšší v celé EU.
Řecko zůstane dlouho pod drobnohledem i po dokončení dohledu EU, řekl Bondy. Přehnaný důvod k optimismu podle něj není. Řecko čeká opatrná reforma ekonomických parametrů, ať už půjde o privatizace či investice, které však zatím nepřicházejí, uvedl velvyslanec. Důvěra v řecký trh je stále velmi nízká, a chuť investorů vstupovat do řecké ekonomiky tak velmi ostražitá.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Kde berete jistotu, že Írán nebude ve snaze budovat jaderný arzenál pokračovat?
Zvládl to jednou, proč by ne podruhé? A co mě zajímá ještě víc. Vy tvrdíte, že svět nebude bezpečnější ani stabilnější. Není to ale chyba vás politiků? Vy jen zbrojíte, ale o stabilitu se tu podle mě nikdo nesnaží. Příkladem může být válka na Ukrajině. Jak dlouho Evropa řešila jen pomoc Ukrajině a s...
Další články z rubriky

13:44 O2 zase nešel internet. Odborník slyšel radu zákazníkům a začal se smát
Jeden ze tří velkých hráčů na českém telekomunikačním trhu, operátor O2, má znovu problémy. Ráno pot…