Příliš mnoho lidí žije nepoctivě, káral biskup v Klausově přítomnosti

28.09.2012 13:23 | Zprávy

Stará Boleslav ožila Národní svatováclavskou poutí, která v rámci oslav patrona české země, svatého Václava, vítala politické, armádní i církevní představitelé. Zcela zaplněné Mariánské náměstí přihlíželo i projevu plzeňského biskupa Františka Radkovského. I za účasti prezidenta republiky Václava Klause.

Příliš mnoho lidí žije nepoctivě, káral biskup v Klausově přítomnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Biblí svatá

Svou řeč věnoval Radkovský úpadku demokracie a s ní spojené krizi morálky. "Nedopusťme, aby se jako následek naší morální krize a nezvládnuté demokracie objevila nějaká další diktatura," varoval biskup před možným návratem totality.

Za neutěšený stav naší společnosti nesou podíl viny všichni. "Je mezi námi příliš mnoho lidí, kteří nežijí poctivě," podotkl Radkovský a v této souvislosti zmínil i aktuální metylalkoholovou kauzu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nem

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Imunita

Je podle vás v pořádku, že mají politici imunitu? Neuvažujete prosadit zrušení imunity? Já nevidím důvod, proč by politici měli být kryti imunitou a dělat tak ze sebe něco víc.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

21:02 Gumácký výklad ústavy. Vy důvěru vládě nedáváte, objasňuje Holec prezidentovi

Petr Holec se pustil do prezidenta Petra Pavla kvůli jeho výtkám k programu vlády. Prezident se podl…