Prima pustila show s Bradym, ale něco důležitého prý vystřihla. A co pak provedl Kraus, ji taky nepotěší

27.10.2016 21:40

Televize Prima nakonec odvysílala Show Jana Krause skoro bez úprav. V pořadu zazněla kritika mířící na hlavu prezidenta Zemana. Před kamerami zazněla prosba, aby každý člověk přesvědčil nějakého voliče Miloše Zemana, aby propříště volil jiného prezidenta. Netrvalo dlouho a na sociálních sítích už to lítá. Lidé poukazují např. na to, že z pořadu byla vystříhána kritika Andreje Babiše.

Prima pustila show s Bradym, ale něco důležitého prý vystřihla. A co pak provedl Kraus, ji taky nepotěší
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus
reklama

Když pořad Show Jana Krause začal, ve spodní části obrazovky běželo upozornění, že diváci sledují středeční premiéru pořadu až ve čtvrtek, protože tým Jana Krause pořad nedodal včas. Moderátor se okamžitě bránil na sociálních sítích a uveřejnil protokol o předání pořadu, kterým dokládal, že byl díl předán včas. To je však jen jeden ze sporů, který se během pořadu či po něm projevil.

Jan Kraus na Facebooku brání svůj tým:

Tv Prima uvádí k dnešnímu uvedení pořadu jako důvod pozdní dodání od výrobce. Zde je tedy časový průběh spol. Infilm, která pořad produkuje:

v 6:05 zaslal FINT link se strihem dilu paní Balvínové, která za primu schvaluje obsah a Simoně. 
v 7:38 schvalila Simona (s drobnou pripominkou, ktera byla zapracovana)
v 9:48 poslala paní Balvínová:
"Dobrý den.
Díl zatím není schválen. Dám vědět co nejdřív.
S pozdravem, Klára
Klára Balvínová
Projektový manažer / Project Manager"

pak jsem ji volala, a po tomto telefonatu jsem poslala email v 10:03 vam a simone
:
Dobrý den, 
Prima zatím díl neschválila, řeší to s práním oddělením a majiteli. Paní Balvínová mi řekla, abychom zatím počkali. Prosím dejete vědět, jestli v tomto budete něco podnikat? 
Děkuji Josefina

Anketa

Je vám sympatický Jiří Brady?

84%
hlasovalo: 13910 lidí

Ke slovu se přihlásil také novinář Blesku Jan Kálal, který hned úvodní minuty pořadu komentoval na Twitteru. „Pražská kavárna musí být teď nalepená na @primatelevize. Nálož prezidentu Zemanovi začala.“

Obsáhleji už dění v televizi komentoval komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych, který nešetřil nadšením z toho, že Show Jana Krause je přece jen vysílána. „Krausovi to vyšlo. Těžko může být něco přesvědčivějšího než dvojice Brady a Herman. Skromnost. Vyzařuje z nich, že nelžou. Pro Zemana blbý.“ Pozastavuje se dále také nad tím, že nezaznamenal žádné urážky ani rasismus. To bylo totiž také jedno z vysvětlení televize, proč odvysílání pořadu odložila, protože se obávala, že by mohlo zaznít něco, z čeho by Rada pro rozhlasové vysílání radost neměla.

Kritika Babiše nezazněla, bouří se diváci

Co ale nenechalo další diskutující na sociálních sítích chladnými, bylo „vystřižení“ projevu herečky Báry Štěpánové, která v něm zkritizovala nejen Miloše Zemana, ale i Andreje Babiše. „Bylo kdysi takové heslo – republiku si rozvracet nedáme. Tak prosím pěkně, naší zemi si ukrást nedáme. Ani tím monstrem na Hradě, ani tím pánem ze Slovenska,“ uvedla Štěpánová v nezkrácené ukázce z pořadu, který byl během dne zveřejněn na YouTube.

Nad pozdržením odvysílání pořadu zdvihá obočí také investigativní novinář Jaroslav Kmenta. „Nechápu, proč měla být Show Jana Krause cenzurována. Zábavný pořad, který vzdal hold panu Bradymu. A kritika Zemana? Vždyť je toho plný net,“ uvedl na Twitteru.

Umělci v pořadu místo proslovů ke státnímu svátku kritizovali Hrad

Mezi řečníky byli například bývalý politik Jan Ruml, dokumentaristka Helena Třeštíková, hudebník a bývalý politik Michael Kocáb, novinář Jan Macháček, socioložka Jiřina Šiklová nebo zpěvák Dan Bárta.

„Miloš Zeman ve své předvolební kampani sliboval, že bude stmelovat společnost, a ono to vypadá, že se mu to nakonec možná i podaří, že ji stmelí proti sobě. Podle všeho i ti, kteří mu jeho předvolební sliby uvěřili, se pomalu začínají od něho odvracet, protože se ztrapňuje už i před nimi,“ řekl například Bárta. Ruml poslance a senátory vyzval, aby hlasovali o tom, že Zeman není schopen vykonávat svou funkci. Podle socioložky Jiřiny Šiklové je Zeman „starý muž, má právo na sebe upozorňovat“.

Během dne televize prohlásila, že pořad neodvysílala kvůli riziku sankcí od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) za nevyváženost. Proti tomu se rada ostře ohradila. V tiskovém prohlášení sdělila, že Prima má již stanovisko RRTV k podobnému případu v minulosti ve stejném pořadu. Rada tehdy konstatovala, že postih za nevyváženost u zábavního pořadu nehrozí. Vyjádření Primy označila RRTV za alibistické a účelové.

Když FTV Prima oznámila, že díl odvysílá v upravené podobě, Kraus upozornil, že zásah do pořadu by znamenal porušení smlouvy. Nezkrácený záznam pořadu sám zveřejnil na internetu. Nakonec Prima sdělila ČTK, že pořad upravovat nebude. „Odvysíláme jej v podobě dodané produkcí SJK,“ oznámil provozní ředitel Primy Vladimír Pořízek.

Podle Bradyho příbuzného, ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), prezident zařadil Bradyho na seznam vyznamenaných, ale pohrozil jeho vyškrtnutím, pokud se Herman setká s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou. Hrad to popírá. V Show Jana Krause hosté, mezi nimiž byli politici, zpěváci, sportovci či herci, podpořili Bradyho a Hermana ve sporu s Hradem. Televize ve středu místo nového reprízovala starší díl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…