Primář Zeman: Rizika očkování u dětí převažují nad benefity. Nenechme se manipulovat farmaceutickými lobby

10.06.2021 18:00 | Komentář

„Sám vidím v domově pro seniory, kde lékařsky pomáhám, jak onemocnělých ubylo, samozřejmě nejen v důsledku očkování, ale i promořenosti,“ soudí internista, primář a zároveň všeobecný praktický lékař Marek Zeman, který je odborným garantem hnutí Trikolóra, Svobodní a Soukromníci. Ten se však zamýšlí nad očkováním dětí ve věkové skupině 12-16, kde podle něj neproběhla žádná větší odborná diskuze ohledně rizik očkování dětí versus skutečná nezbytnost a reálný prospěch pro tuto skupinu obyvatel.

Primář Zeman: Rizika očkování u dětí převažují nad benefity. Nenechme se manipulovat farmaceutickými lobby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Národní očkovací centrum zřízené v multifumkční hale O2 universum

Výsledky očkování lze podle Zemana vidět statisticky i fakticky. Ubývá nakažených i zemřelých. Naše země i celá Evropa mohou "rozvolňovat" a opět se nadechnout. „Sám vidím v domově pro seniory, kde lékařsky pomáhám, jak onemocnělých ubylo, samozřejmě nejen v důsledku očkování, ale i promořenosti. Mimochodem promořenost je slovo, které bylo donedávna "zakázáno" a přitom je zřejmé, že tvorba vlastních protilátek je základním pilířem boje pro infekčním chorobám a počet těch, co onemocnění Covid-19 v ČR prodělali, je s velkou pravděpodobností daleko vyšší, než udává přiznaný počet onemocnělých,“ říká Zeman. 
 

Anketa

Je zavedení covid pasů, bez nichž nepůjde cestovat či chodit na koncerty, příznakem totality?

74%
23%
hlasovalo: 15476 lidí
 
Ten je sám jako lékař očkován a svým pacientům očkování doporučuje, ale podle něj reálná potřeba být očkován, se s klesajícím věkem snižuje. 
 
„Z dat vyplývá, že ke konci března byly v ČR zaznamenána jen dvě úmrtí ve věkové skupině 0-14 let a jen tři ve věkové skupině 15-24 let. Naopak z celkového počtu úmrtí ve věkové skupině 65+ bylo ke konci února 2021 uváděno 91,3 procenta. Avšak ve skupině 55-64 let 6,2 procenta a nižší věkové skupiny jen jedno a méně procenta,“ popisuje Zeman.
 
Z toho vyplývá, že děti a mládež sice mohou onemocnět, ale v naprosto minimálních počtech s těžším nebo smrtelným průběhem. „Naopak rizika očkování u dětí a mládeže jsou jistě řádově vyšší. EMA (pozn red.: Evropská medicínská agentura) také povolila očkování dětí ve věkové skupině 12-16 let s tím, že je na každém členském státu, koho a kdy bude očkovat. Rizika dle EMA i výrobců nejsou u dětí vyšší než u dospělých, nicméně jsou realitou. Jsou ale s rostoucím věkem vyvážena výrazně nižším rizikem těžkého až smrtelného průběhu,“ dodává.
 
 
„Jestliže se podaří věkovou skupinu 55+ proočkovat ve velké míře, čehož lze, při zachování dobrovolnosti a zároveň díky správné propagaci očkování, dosáhnout, je zcela legitimní otázka, kdo pak bude skutečně neočkovaným dítětem, studentem či mládežníkem ohrožen? Takřka nikdo... Rizika očkování u dětí, dle mého názoru, tak převažují nad benefity tohoto očkování, a to i když výrobci vakcín testují nyní své produkty na dětech s dobrými výsledky. Přirozeně až teprve v praxi miliónů očkovaných lze vidět skutečná rizika, a to nejen v případě alergických reakcí,“ obává se primář. 
 
„Prosím, zamysleme se nad tím a nenechme se manipulovat farmaceutickými lobby nebo různými dalšími "manipulátory", kteří nás nutí k očkování všech a všude. Je skutečně nezbytné proočkovat většinu společnosti, bez ohledu na její vznikající přirozenou imunitu, tedy včetně dětí?“ ptá se na závěr odborný garant hnutí Trikolóra, Svobodní a Soukromníci.
 
 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jak to vím? Protože mi to řekli.“ Majdan, rozšiřování NATO, rozdělení Ruska s Jeffrey Sachsem

15:35 „Jak to vím? Protože mi to řekli.“ Majdan, rozšiřování NATO, rozdělení Ruska s Jeffrey Sachsem

Profesor Jeffrey Sachs je uznávanou autoritou jednak v oboru ekonomie, kde pomáhal dříve komunistick…