Primátor Onderka přiznává: Stránku aktivistů jsem nechal zablokovat

15.02.2014 12:50

Brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) přiznal, že právě on nechal zablokovat profil na sociální síti Facebook Žít Brno. Prý proto, aby sjednotil prezentaci města na sociální síti. Stejný osud měl potkat i další stránky, které užívaly brněnské symboly. Zprávu přináší server iDnes.cz.

Primátor Onderka přiznává: Stránku aktivistů jsem nechal zablokovat
Foto: Redakce
Popisek: primátor Brna Roman Onderka (ČSSD)

„Jistěže dotyčný úředník nejednal bez mého pokynu," prohlásil jednoznačně Onderka. Žít Brno přitom nebyl jediný zablokovaný profil. Stejný osud potkal i stránky nazvané Brno a statutární město Brno. Primátor však zdůrazňuje, že nešlo o cenzuru, ale o snahu sjednotit prezentaci města. Pokud budou dotyčné stránky upraveny tak, aby nevypadaly jako „městské“, Brno je prý připraveno požádat o jejich odblokování. Stejného ujednocení prezentace města bylo prý dosaženo i na Twitteru.

Žít Brno však nechtělo čekat na blahovůli města, založilo stránky nové a z řad tvůrců dokonce zaznělo, že vstoupí do politického ringu proti primátorovi Onderkovi a zúčastní se komunálních voleb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

20:56 „Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

Bez vakcín se nemoci covid-19 a přeplněných nemocnic neubráníme, to na denní bázi slyšíme z úst nejv…