Primátor Prahy přiznal, kde přišel k milionům. A uznal chybu

02.10.2012 11:54 | Zprávy

Bohuslav Svoboda (ODS), muž stojící v čele hlavního města, rozšířil řady těch politiků, kteří vysvětlují dříve zatajované peníze půjčkou od kamaráda. Primátor totiž v popisu svých majetkových poměrů opomněl uvést, kde vzal peníze na splacení hypotéky, která mu donedávna ležela na bedrech. Tím porušil zákon.

Primátor Prahy přiznal, kde přišel k milionům. A uznal chybu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Prahy

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) definitivně rozkryl, z čeho splatil hypotéku. To, že ji splatil, sice ve svém majetkovém přiznání uvedl, ale nedodal z čeho. Podle serveru Lidovky.cz  tak primátor ztrácí svou pověst čistého muže, ale podle všeho se ji snaží získat zpět. Přiznal, že si půjčil tři a půl milionu korun od přítele. Za svou chybu je připraven nést následky.

Peníze od kamaráda

"Jsem připraven nést důsledky svého pochybení v podobě případných sankcí," dodal primátor. Svým jednáním se totiž dopustil porušení zákona o střetu zájmů, za což mu hrozí pokuta v maximální výši 50 tisíc korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kamrlík o 15 metrech v Praze za 3,2 milionu. Nezůstal bez odezvy

17:40 Kamrlík o 15 metrech v Praze za 3,2 milionu. Nezůstal bez odezvy

Stále rostoucí ceny bydlení tlačí zájemce o bydlení do bytů s menšími dispozicemi. V Praze a v další…