Primátor Svoboda zase lže, ohradil se exředitel dopravního podniku Dvořák

18. 3. 2013 16:01

Bývalý ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák se důrazně ohradil proti tvrzením primátora Bohuslava Svobody v nedělních OVM. Primátor podle něho opakovaně lže, když zpochybňuje hospodaření dopravního podniku.

Primátor Svoboda zase lže, ohradil se exředitel dopravního podniku Dvořák
Foto: tan
Popisek: Bývalý šéf DPP v Praze Martin Dvořák
reklama

Podle Dvořáka je velmi podivné, že primátor jako radní odpovědný za finance jak v roce 2010, tak v roce 2011 jako předseda Valné hromady DP schválil účetní závěrku (tedy i hospodaření) bez jakékoliv výhrady a komentáře k účetním operacím. „Ty probíhají stejně od roku 2007 a jsou plně v souladu s daňovými a účetními předpisy ČR, o čemž svědčí každoroční výrok bez výhrad od auditorské společnosti Deloitte, která mimo jiné auditovala i samotné hl. m. Prahu,“ píše Dvořák v tiskové zprávě.

  • Celá prohlášení Martina Dvořáka ZDE

„Včera v ČT opět primátor poukázal na ‚naše manipulace s účetnictvím‘ (pravděpodobně měl na mysli odloženou daň a rezervy). Oprostíme-li se tedy od oněch zákonných ‚manipulací s účetnictvím‘, dojdeme k těmto závěrům. Před úpravou byl provozní HV v roce 2011 1,7 mld. Kč (v roce 2012 pouze 225 mil. Kč). Po úpravě (očištěno o rezervy, opravné položky a tržby z prodeje majetku) byl provozní HV v roce 2011 898 mil. Kč (v roce 2012 pak 277 mil. Kč). Ony údajné ‚manipulace‘ spočívají například v účtování o odložené dani, jež je nástrojem, který je DP povinen užít bez ohledu na obsazení ředitelského postu,“ uvádí exředitel.

Primátor Svoboda podle Martina Dvořáka uvedl řadu nesmyslných tvrzení. „V OVM dne 17.3.2013 primátor předstíral znalost směrnice EU 1370. Proč tedy primátor, městský finanční ředitel, tuto směrnici nerespektuje? O co opírá tvrzení, že DP nepotřebuje tvořit zisk (který je v podstatě jediným možným zdrojem pro financování obnovy majetku DP)? Pokud se primátor nechce bavit o přiměřeném zisku, z čeho DP tyto tramvaje (zároveň s úvěrem) zaplatí? Jak si primátor představuje obnovu majetku, na který se v souladu s metodikou Ministerstva financí nemohou tvořit odpisy a jehož výše je v současné době cca 40 mld. Kč?“ ptá se.

„Apeluji na novináře, aby přestali akceptovat naprosto lživé nebo účelově zmanipulované informace, které zaznívají z úst primátora Svobody,“ vyzval Dvořák v prohlášení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…