Primátor chce pojmenovat divadlo po Havlovi. Ale lidé přinesli petici: Ať je to divadlo Miroslava Horníčka

06.12.2013 9:52

Nové plzeňské divadlo, které se právě staví, se zřejmě nebude jmenovat po exprezidentovi Václavu Havlovi, jak prosazuje primátor Plzně Martin Baxa (ODS). Během pouhých deseti dní totiž už pět tisíc lidí podepsalo petici za to, aby se nové divadlo jmenovalo po plzeňském rodákovi Miroslavu Horníčkovi. Informoval o tom dnešní Plzeňský deník s tím, že záměrem primátora je, aby o jménu nového divadla rozhodli městští zastupitelé již počátkem příštího roku.

Primátor chce pojmenovat divadlo po Havlovi. Ale lidé přinesli petici: Ať je to divadlo Miroslava Horníčka
Foto: Redakce
Popisek: Martin Baxa (ODS)

Petici za to, aby se nové divadlo jmenovalo po Miroslavu Horníčkovi, zveřejnil na internetu subjekt Změna pro Plzeň v čele s místním aktivistou Martinem Markem.

Podle listu je primátor Baxa zastáncem toho, aby se nové divadlo jmenovalo po bývalém prezidentovi Václavu Havlovi. Jenže proti je nejen značná část veřejnosti, ale i plzeňská ČSSD, která je na plzeňském magistrátu koaličním partnerem ODS. Náměstkyně plzeňského primátora Eva Herinková (ČSSD) totiž prosazovala, aby o názvu divadla rozhodla anketa mezi obyvateli města. To ale primátor odmítl s tím, že nedopustí, aby se vedly debaty o tom, zda si to Václav Havel zaslouží.  Proto bude zřejmě prosazovat neutrální název, například Nové divadlo.

 „Starosta Slovan (jedna z městských částí Plzně - pozn. PL) Lumír Aschenbrenner (ODS) zase na minulém jednání zastupitelů navrhl, ať se po Havlovi jmenuje věznice,“ píše list s tím, že podle Aschenbrennera právě k plzeňské věznici měl Havel alespoň nějaký vztah.

Nové divadlo by mělo být otevřeno 2. září 2014 představením Prodaná nevěsta. Termín ale může ohrozit to, že plzeňští zastupitelé souhlasili s proplacením víceprací jen z poloviny. Stavební firma hrozí, že stavbu může zastavit.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zadlužení a chudí blbečci. Posr*ný životy. Nižší IQ... U TOPkaře Koláře se drsně nadávalo voličům SPD

22:27 Zadlužení a chudí blbečci. Posr*ný životy. Nižší IQ... U TOPkaře Koláře se drsně nadávalo voličům SPD

Hnutí SPD dnes znovu zablokovalo Sněmovnu kvůli bodu ke korespondenční volbě. „Příšerně se bojí a bo…