Primátor chce pojmenovat divadlo po Havlovi. Ale lidé přinesli petici: Ať je to divadlo Miroslava Horníčka

06.12.2013 9:52

Nové plzeňské divadlo, které se právě staví, se zřejmě nebude jmenovat po exprezidentovi Václavu Havlovi, jak prosazuje primátor Plzně Martin Baxa (ODS). Během pouhých deseti dní totiž už pět tisíc lidí podepsalo petici za to, aby se nové divadlo jmenovalo po plzeňském rodákovi Miroslavu Horníčkovi. Informoval o tom dnešní Plzeňský deník s tím, že záměrem primátora je, aby o jménu nového divadla rozhodli městští zastupitelé již počátkem příštího roku.

Primátor chce pojmenovat divadlo po Havlovi. Ale lidé přinesli petici: Ať je to divadlo Miroslava Horníčka
Foto: Redakce
Popisek: Martin Baxa (ODS)

Petici za to, aby se nové divadlo jmenovalo po Miroslavu Horníčkovi, zveřejnil na internetu subjekt Změna pro Plzeň v čele s místním aktivistou Martinem Markem.

Podle listu je primátor Baxa zastáncem toho, aby se nové divadlo jmenovalo po bývalém prezidentovi Václavu Havlovi. Jenže proti je nejen značná část veřejnosti, ale i plzeňská ČSSD, která je na plzeňském magistrátu koaličním partnerem ODS. Náměstkyně plzeňského primátora Eva Herinková (ČSSD) totiž prosazovala, aby o názvu divadla rozhodla anketa mezi obyvateli města. To ale primátor odmítl s tím, že nedopustí, aby se vedly debaty o tom, zda si to Václav Havel zaslouží.  Proto bude zřejmě prosazovat neutrální název, například Nové divadlo.

 „Starosta Slovan (jedna z městských částí Plzně - pozn. PL) Lumír Aschenbrenner (ODS) zase na minulém jednání zastupitelů navrhl, ať se po Havlovi jmenuje věznice,“ píše list s tím, že podle Aschenbrennera právě k plzeňské věznici měl Havel alespoň nějaký vztah.

Nové divadlo by mělo být otevřeno 2. září 2014 představením Prodaná nevěsta. Termín ale může ohrozit to, že plzeňští zastupitelé souhlasili s proplacením víceprací jen z poloviny. Stavební firma hrozí, že stavbu může zastavit.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

4:44 Zneužitý atentát? Žantovský sekl „odborníka“. Trefil se mu do vzdělání

TÝDEN V MÉDIÍCH Smutný je pohled na média, která se uchylují k výkřikům, že šiřitelé ruské propagand…