Primátorka Krnáčová promluvila o Praze: Deficitem tohoto města je...

31.10.2017 17:40

Adriana Krnáčová vede město od roku 2014. V Českém rozhlase si postěžovala, že nebylo připraveno právě mnoho projektů, do kterých by mohla jako primátorka investovat, když přišla na radnici. Byla by ráda, aby se v budoucnu víc rozvíjely trochu odstrčené části města – Praha 8 a Praha 9. To ale není jediné, o co by se primátorka ještě ráda zasadila.

Primátorka Krnáčová promluvila o Praze: Deficitem tohoto města je...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Adriana Krnáčová

Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byla pražská primátorka Adriana Krnáčová. Posluchače hned na úvod upozornila na to, že různé projekty se v Praze rozbíhají pět až sedm let. V roce 2019 by se např. mohla začít stavět trasa metra D přes Prahu 8 a Prahu 9. „My preferujeme tuhle trasu, aby se tahle trochu odstrčená část města mohla rozvíjet,“ uvedla primátorka.

V roce 2015 Praze zůstalo na účtech asi sedm miliard neproinvestovaných korun, v roce 2016 to bylo šest miliard. Primátorka hodlá tyto prostředky využít např. na obnovu pražských náměstí – instalací chytrých košů a chytrých laviček. Chytré koše např. pomohly snížit výjezdy k hrozícím požárům. Tak či tak prý nehrozí, že by se z projektu smart cities, neboli chytrá města, stala jen zbytečná a příliš drahá hračka.

Kromě toho také posluchačům přislíbila, že magistrát hlavního města Prahy bude více spolupracovat s policií na udržení pořádku na Václavském náměstí. „To je deficit tohoto města,“ uznala primátorka.

Moderátorka Marie Bastlová se poté Krnáčové zeptala na přerovského advokáta Květoslava Hlínu, který má blízko k Jaroslavu Faltýnkovi. Krnáčová na angažmá právníka nevidí nic špatného. Ředitel české pobočky Transparency International David Ondráčka tvrdí, že pan Hlína je v podstatě v pozici, v jaké bývaly šedé eminence za vlád ODS.

„Nesouhlasím s tím vůbec. On má informace jen z médií, nezná to pozadí. Vy musíte často řešit složité situace a máte jedno možné špatné řešení a druhé ještě horší,“ uvedla dáma, která vedla Transparency International před Ondráčkou. Nevidí nic špatného na tom, když si nechá radit, aby sebe, své kolegy či celé město nedostala do nějaké velmi obtížné situace.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…