Primu chtějí zničit, protože odhalila lidem Dienstbierovu špinavost, píše Petr Hampl

4. 6. 2016 18:12

Sociolog Petr Hampl, jenž působil v Bloku proti islámu, se přidal k osobnostem, které brání televizi Prima. Ta si vysloužila kritiku za to, že kladla zaměstnancům na srdce, aby o uprchlické krizi informovali negativně, jelikož si to tak přeje zaměstnavatel a je třeba držet určitou linii. Podle Hampla je ale Prima kritizována v podstatě za to, že jen říká pravdu o špinavostech.

Primu chtějí zničit, protože odhalila lidem Dienstbierovu špinavost, píše Petr Hampl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl

„Soukromá televizní stanice se provinila tím, že pravdivě informovala o gigantické zlodějině a špinavosti zvané HateFree Culture,“ napsal Hampl v narážce na organizaci bojující proti nenávisti, kterou si při svém úřadě zřídil ministr Jiří Dienstbier. Televize za to teď čelí kritice aktivistů, které platí stát. Ale komu to vadí? Podle Hampla určitě ne akcionářům či majitelům, ti se zajímají pouze o počty diváků, kteří televizi sledují.

Trpí tím jen redaktoři, kteří si budou jednoho dne hledat práci jinde. „Případ televize Prima ukazuje, že chránit ‚samostatnost a nezávislost‘ redakcí velkých médií před zásahy zvenčí je nesmysl. Naopak! Chceme-li slušná a aspoň trochu pravdivá média, musí být redaktoři pod striktním dohledem majitelů,“ vyjádřil se sociolog.

Kupříkladu publicista Ondřej Neff před kamerami České televize prohlásil, že je v pořádku, pokud soukromé médium udrží nějakou linii. A kdo jiný by ji měl určovat než vedení televize? Mnohem horší mu podle vlastních slov přijde, když někdo vynese informace z interních porad namísto toho, aby se na zmíněné poradě přihlásil a přednesl svůj názor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bomba: Xaver vypustil utajované VIDEO semináře o financování ČT. Trapné ticho, výmluvy, chybějící sumy

7:55 Bomba: Xaver vypustil utajované VIDEO semináře o financování ČT. Trapné ticho, výmluvy, chybějící sumy

Moderátor internetové televize XTV Luboš Xaver Veselý, který se před nedávnem rozhodl zaměřit na hos…