Principál Hrušínský: Hrubý a sprostý Xaver. Nevadí mu komouši a šmelináři. Zavzpomínal, jaký byl před Zemanem

09.10.2019 13:37 | Zprávy
autor: jav

Luboš Xaver Veselý si posvítil na Českou televizi a její oblíbené zdroje a je díky tomu terčem kritiky od těch, kteří v jeho aktivitách vidí službu „komunistům a náckům“. Herec a principál Jan Hrušínský k tomu sepsal dojemné povídání, koncipované jako ukončení starého přátelství.

Principál Hrušínský: Hrubý a sprostý Xaver. Nevadí mu komouši a šmelináři. Zavzpomínal, jaký byl před Zemanem
Foto: Koláž PL
Popisek: Příznivec eura, herec a principál Jan Hrušínský

Když si Luboš Xaver Veselý pozval do svého večerního povídání na Českém rozhlase premiéra Andreje Babiše, nejspíš netušil, co se tím rozpoutá. Schytal kritiku od webu Hlídací pes a následně jej dorazil grilovat štáb z pořadu Newsroom, který se na něm pásl už v době, kdy do Českého rozhlasu z komerčního rádia přestupoval.

Veselý se ale nedal, redaktorce řekl, co si o jejím pořadu myslí, a ještě před odvysíláním reportáže zveřejnil video s kompletním rozhovorem, aby zamezil jeho manipulaci. A když se redaktorka neustále oháněla serverem Hlídací pes a Ústavem nezávislé žurnalistiky, který jej provozuje, rozhodl se do něj vypravit a s výzkumníky ústavu vše probrat.

Video z jeho cesty se stalo během víkendu hitem internetu, ukázalo se totiž, že onen „ústav“ je zahradní chatou zarostlou kopřivami a jeho vědecké osazenstvo tvoří všehovšudy jeden bývalý novinář.

Po rozruchu, který video vyvolalo na veřejné scéně, se Xaver Veselý stal terčem protiútoku. Na webu Euro se objevil článek, že internetová televize XTV, se kterou Veselý rovněž spolupracuje jako moderátor, má uzavřenou smlouvu s Pražským hradem na výrobu videospotů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…