Příprava na převrat! Bohumil Pečinka vytáhl nejvyšší varování. Jde o Babiše a Zemana

13.09.2019 16:45

Zastavení stíhání Andreje Babiše okomentoval i Bohumil Pečinka z Info.cz. Napsal, že zastavení trestního stíhání a situace kolem Šmardy „jim“ vrátily sebevědomí. „Jestli je něco výzvou pro demokratické síly zprava i zleva, pak oddělit babišovský svět od státu,“ napsal. Čeho se Pečinka obává? Koho pověří složením vlády prezident Zeman po příštích volbách? Jaký převrat?

Příprava na převrat! Bohumil Pečinka vytáhl nejvyšší varování. Jde o Babiše a Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka
reklama

Bohumil Pečinka napsal, že letní politická krize kolem „neministra“ Šmardy a zastavení kauzy Čapí hnízdo ukázaly, co vše tandemu Babiš–Zeman projde. To jim prý vrátilo dřívější sebevědomí, které bylo oslabeno sérií demonstrací, která vyvrcholila na Letné. Teď jsou oba zpátky a připravují nás údajně na „jejich“ nový svět po dalších volbách v roce 2021.

Andrej Babiš prý vytvořil systém legalizované krádeže formou navázání soukromých firem na stát a ovládnutí dodávek do státních firem. Současně dle Pečinky zoptimalizoval dotační strategii státu se svým byznysem. „Tento systém můžeme popsat například jako babišismus a je nesrovnatelný s tím, co tu před jeho érou přibližně před šesti lety bylo,“ napsal.

Anketa

Jste pro to, aby ČR zrušila uznání státu Kosovo?

95%
5%
hlasovalo: 16665 lidí

Dle Pečinky však jde nejen o ekonomiku, jde prý i o tlak na veřejnoprávní média, čistky v policii či změny žalobců skrze nový zákon o státním zastupitelství. To prý může nenávratně změnit v příštích 4 letech celý systém a dělbu politické moci. „Jestli je něco výzvou pro demokratické síly zprava i zleva, pak oddělit babišovský svět od státu,“ napsal Pečinka dále.

Ani případné vítězství antibabišovské koalice dle Pečinky nebude muset stačit. Je tu prezident Zeman a jeho pojetí ústavních zvyklostí, což prý ukázal v kauze Šmarda. „Zpětně viděno: Byl to prezidentův test, jak bude politický a právní svět reagovat. Zeman zjistil, kam až může zajít. Ověřil si, jestli na něj bude podána ústavní žaloba, jak budou reagovat politické strany a jak parlament. Když téměř k ničemu nedošlo, vytvořil si uvnitř Ústavy nový prostor, který může kdykoli znovu využít. Jak?“ ptal se Bohumil Pečinka.

Odpověděl, že se může stát to, že i kdyby vyhrála antibabišovská koalice a měla by o pár mandátů více než ANO, tak Zeman i tak bude jmenovat premiérem Babiše. Proč? Prý kvůli tomu, že řekne, že pověří sestavením vlády nikoliv vítěze voleb, ale představitele nejsilnější jednotlivé strany, tedy té strany, která bude mít ve Sněmovně nejvíce křesel. „Pověří tedy druhého v pořadí – Andreje Babiše – a bude mu toto pověření celé měsíce prodlužovat, až se nějaká z parlamentních stran utrhne a vytvoří s ním většinu,“ napsal novinář.

Fotogalerie: - Prezident v Srbsku

Srbský prezident Aleksandar Vučić
Český a srbský prezident na letišti v Bělehradě
Miloš Zeman v Bělehradě přijal Emira Kusturicu, kt...
Zemanova návštěva Srbska
Bělehrad byl ozdoben českými vlajkami
Zeman s Vučićem uctili památku obětí války

Ke konci svého komentáře Pečinka nabádá, že bychom se měli tázat, zda existuje síla, která by v tom mohla prezidentovi zabránit. Podle jakých ústavních paragrafů? „Jak se zachovají ústavní soudci, vzhledem ke svému dalšímu funkčnímu období?“ ptá se Pečinka. Prý jisté je jen toto – Zeman se údajně rozhodl, že po dobu, co je prezidentem, bude premiérem Babiš bez ohledu na výsledek voleb. „Toto byl důvod, proč rozpoutal ‚krizi‘ kolem neministra Šmardy – byla to generálka před premiérou po příštích sněmovních volbách. Vzhledem k tomu, že krizi kolem Šmardy vyhrál 5:0, nebude se ostýchat stejné postupy použít i příště. Tahle zastřená příprava na převrat ale nesmí projít,“ zakončil komentář.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…