Přísný Macek: Většina populace jsou trapáci a idioti. Babišovi stačí ukázat se v pyžamu a...

02.01.2015 16:30

V páteční glose Miroslav Macek komentuje vzestup šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a vzpomíná na předvolební projev Ronalda Reagana v roce 1964. „Existuje pouze nahoru a dolů. Nahoru k odvěkému snu člověka – maximální svobodě jednotlivce v souladu s pořádkem – nebo dolů k mraveništi totalitarismu,“ hlásal Reagan.

Přísný Macek: Většina populace jsou trapáci a idioti. Babišovi stačí ukázat se v pyžamu a...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Někdejší místopředseda ODS Miroslav Macek si všímá příspěvku na Facebooku, který komentuje fotografii šéfa hnutí ANO a zároveň ministra financí Andreje Babiše v pruhovaném pyžamu, které si přál k Vánocům. „Opět klasika, jak se to má dělat. Stačí ukázat se v pyžamu jako trapák a totální idiot, a protože už víme, že většinu populace tvoří trapáci a totální idioti, má Bureš našlápnuto k funkci premiéra.“ Je to skutečně tak, je to další dobrý marketingový tah místopředsedy vlády v jeho cestě za politickými posty?

Dále si ve své páteční glose doktor Macek bere na mušku kampaň za přijetí syrských uprchlíků do zemí EU. Připadá mu prý z mnoha důvodů zcela ujetá. „Hlavně však nechápu, proč je nemohou přijmout bohaté a kulturně bližší země: Saúdská Arábie, Dubaj a další emiráty?“ píše na své webu viditelny-macek.cz.

  • Celá glosa ZDE.

Žádná levice a pravice neexistují

Macek na začátku nového roku připomněl také projev Ronalda Reagana v předvolební kampani v roce 1964. „Říkají vám i mně, že si musíme vybrat mezi pravicí a levicí, ale já tvrdím, že žádná levice a pravice neexistují. Existuje pouze nahoru a dolů. Nahoru k odvěkému snu člověka – maximální svobodě jednotlivce v souladu s pořádkem – nebo dolů k mraveništi totalitarismu. Bez ohledu na jejich upřímnost, jejich lidumilné motivy, nastoupili ti, kteří by obětovali svobodu za bezpečnost, na cestu dolů. Plútarchos varoval: Pravý ničitel svobody lidí je ten, kdo mezi ně rozdává peníze, dary a výhody,“ cituje Macek.

„Otcové zakladatelé věděli, že vláda nemůže řídit ekonomiku, aniž řídí občany. A věděli, že když se do toho vláda pustí, musí používat sílu a donucení, aby dosáhla svého záměru,“ dodává.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

7:35 Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

TÝDEN V MÉDIÍCH Čím dál silněji se francouzští politici a intelektuálové vymezují vůči idejím, přich…