Přispějte, dostanete ponožky... Nerudová si napřímo řekla o peníze

02.12.2022 9:20 | Ze sítí

Rozpočet prezidentské kampaně a jeho plnění finančními prostředky bude jistě tématem příštích dnů a týdnů. Nemělo by být ale tím hlavním, o čem se bude v médiích psát a hovořit. To tak úplně nepotvrzuje jedna z favoritek voleb. Více než cokoli jiného totiž připomínají některé pasáže předvolební kampaně prezidentské kandidátky Danuše Nerudové vyhlášeného televizního moderátora Horsta Fuchse a jeho teleshopping.

Přispějte, dostanete ponožky... Nerudová si napřímo řekla o peníze
Foto: Archiv Danuše Nerudové
Popisek: Danuše Nerudová, bývalá rektorka Mendelovy univerzity

Jak jinak také hodnotit výzvy bývalé rektorky brněnské Masarykovy univerzity.

„Ze srdce děkuji za každý váš příspěvek,“ napsala Nerudová na svůj twitter a přiložila odkaz na sbírku, která jí má zajistit část peněz na volební kampaň.

„P. S. Pokud chcete odměny stihnout do Vánoc, objednejte si je, prosím, do neděle 4. prosince,“ vyzvala přitom své příznivce, aby s objednáním jejího volebního časopisu neotáleli.

Nerudová tak narážela na odměny, které za podporu své kandidatury a zaslání sponzorského daru nabízí.

„Za svou podporu si můžete vybrat i jednu z odměn – drobné dary ve formě triček, mikin, hrníčků, ponožek nebo třeba Danušovice od firmy Žufánek. Vyberte si výši příspěvku dle vašich možností a dárek dle vašich preferencí. Věřím, že vám udělá radost!“

Tomu všemu předcházelo upozornění, že sponzoři, kteří podporují Nerudovou v prezidentské kampani, za to nemohou očekávat žádnou protislužbu.

„Právě jsme spustili crowdfundingovou kampaň na @donio.cz. Proč? Jsem nezávislá občanská kandidátka, neopírám se o zdroje holdingů, ani politických stran. Všichni moji sponzoři přispěli nezištně a nemohou za to očekávat žádnou protislužbu.“

Že tento styl kampaně a shánění finančních prostředků na její vedení připomíná různé podomní prodejce a není důstojný budoucího prezidenta si myslí i advokátka Klára Long Slámová.

„Ponožky od Danušky? Tohle je neskutečný bizár,“ píše na svém twitteru a dodává, že chce důstojného prezidenta.

Nabízí se úvaha, že k tomuto prohlášení vede Nerudovou způsob financování kampaně jednoho z jejích hlavních rivalů. Andrej Babiš totiž svoji kampaň financuje z prostředků hnutí ANO a také dává najevo, že v případě svého zvolení nebude poplatný svým sponzorům.

Prezidentské volby proběhnou začátkem příštího roku a Danuše Nerudová patří spolu s Andrejem Babišem a Petrem Pavlem k jejich hlavním favoritům.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaA

Andrej Babiš byl položen dotaz

Pohrdáte prací poslanců?

Proč vám vadí oslovení poslanec? Uvažujete o rezignaci? Mluvil jste o ní už po volbách, když jste mandát získal. Pak jste si ho sice nechal, ale do Sněmovny stejně téměř nechodíte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nepůjde to jinak. Prostě se musí dát Ukrajině, co potřebuje. Petr Pavel to občanům vysvětlí

14:21 Nepůjde to jinak. Prostě se musí dát Ukrajině, co potřebuje. Petr Pavel to občanům vysvětlí

Zvolený prezident Petr Pavel dal najevo, že je připraven komunikovat s Andrejem Babišem jako s jakým…