Přistěhovalí islamští extremisté nám sem zatahují antisemitismus. Lidovec Zdechovský je zděšen

01.08.2014 17:31

Poslanec Evropského parlamentu, lidovec Tomáš Zdechovský varuje před novou vlnou antisemitismu v Evropě, který vyplouvá na povrch na pozadí konfliktu v Pásmu Gazy. Nabádá média, aby věci nazývala správným jménem a nepřispívala tak k zavádějícímu obrazu Palestinců v roli mučedníků.

Přistěhovalí islamští extremisté nám sem zatahují antisemitismus. Lidovec Zdechovský je zděšen
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský
reklama

V evropských státech se v těchto dnech pomalu zvedá vlna antisemitismu. Kvůli pokračujícímu izraelsko-palestinskému konfliktu se protestuje ve velkých městech, v Německu se dokonce někdo pokusil vypálit synagogu v západoněmeckém Wuppertalu. Staré a z historie dobře známé protižidovské stereotypy se objevují v nápisech nejen na zdech budov, ale i ve virtuálním světě.

Představitelé států napříč politickým spektrem protižidovské projevy odsuzují a experti varují, že tato nenávist oživená vleklým izraelsko-palestinským konfliktem v Pásmu Gazy může údajně ještě eskalovat.

K novému vzestupu antisemitismu se na svém profilu na ParlamentníchListech.cz vyjádřil čerstvý europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, protože podle svých slov považuje situaci za velmi vážnou.

Celá poznámka Tomáše Zdechovského ZDE.

„Není možné přehlížet propalestinské demonstranty v Německu, Itálii a ve Francii, kteří znovu otevírají vlnu antisemitismu. Sleduji s velikými obavami, jak v evropských zemích jsou útoky na lidi židovského původu stále častější,“ píše politik.

Na stránkách ParlamentníchListů.cz odhaluje údajné iniciátory protestů. „Tyto útoky jsou vedeny islámskými extremisty, imigranty. V Evropě 21. století nemůže být prostor pro jakékoli vyjadřování nenávisti vůči lidem jakéhokoliv původu. Proto jasně odsuzuji nesmyslné propalestinské snahy rozdmýchat v Evropě vlnu nenávisti proti Židům a Izraeli,“ napsal Zdechovský.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Kandidát na předsedu KDU-ČSL
  • europoslanec

„To, co se nyní děje, není ničím jiným než projevem teroristického hnutí, které je navíc mediálně podpořeno tak, že Palestinci jsou stavěni do role mučedníků. Přitom Palestina vystavuje své vlastní lidi jako terče pro vyprovokovanou izraelskou odvetu. Současná situace je velmi vážná a média by měla nazývat věci pravým jménem,“ nabádá ve svém stručném prohlášení Zdechovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Student Šmíd z USA! Násilí v Americe: Nové informace. Podivné

13:49 Student Šmíd z USA! Násilí v Americe: Nové informace. Podivné

„Martin Šmíd Spojených států“, tak nazval George Floyda americký novinář působící v Čechách Erik Bes…