Přituhuje: Babišova Krnáčová zveřejnila dosud utajená slova Hudečka z TOP 09. A ten si to nenechal líbit

06.10.2014 15:05 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Hnutí ANO v Praze podle slov jedničky na kandidátce Adriany Krnáčové odmítá za zády voličů před volbami uzavírat jakékoli dohody s ostatními stranami. Krnáčová tak na pondělní tiskové konferenci reagovala na nabídku primátora Hudečka z TOP 09 a dokonce před novináři přečetla SMS zprávy, které jí Tomáš Hudeček poslal. Hudeček později Krnáčovou srovnal s Kristýnou Kočí.

Přituhuje: Babišova Krnáčová zveřejnila dosud utajená slova Hudečka z TOP 09. A ten si to nenechal líbit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr pražské kandidátky Adriana Krnáčová

„ANO je za nový styl v politice a chceme ho vytvořit podobný jako je tento prostor – vzdušný, světlý, transparentní,“ popisovala na úvod Krnáčová v prostorách zrekonstruované budovy Mánes na pražském Rašínově nábřeží.

Takové řízení města je ale podle Krnáčové nemožné s lidmi, kteří v současné době řídí pražský magistrát. „Před několika týdny jsem dostala nabídku od pana Hudečka, abych se s ním sešla v rámci nějakých předvolebních rozhovorů. Prý se už sešel se všemi a se všemi se domluvil. To jsem já odmítla, protože my se nebudeme domlouvat za zády voličů na tom, jakým způsobem by se Praha měla spravovat ještě před tím, než budou rozdány karty. Toto mi prostě neděláme a nikdy to dělat nebudeme,“ řekla důrazně Adriana Krnáčová.

„Nechceme, aby na magistrátu seděl člověk, který byl obžalován z porušování zákona. Pan Hudeček jasně řekl, že když bude obviněn, nebude kandidovat a odstoupí i jako primátor. A to se nestalo. Chceme, aby primátor držel své slovo. Chceme také, aby primátor dodržoval zákony. Již deset měsíců není řádně jmenován ředitel úřadu, čímž se porušuje zákon o územně-samosprávných celcích. Neumíme si představit, aby magistrát fungoval tímto způsobem."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …