Příznivci Drahoše na jeho podporu uspořádají přes 20 koncertů

23.01.2018 14:56

Příznivci kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše pořádají na jeho podporu téměř tři desítky koncertů po celé České republice. Většina z nich se bude konat pod názvem „Společně to dáme“ ve středu večer. Naplánovány jsou třeba v brněnské hudební kavárně Stará Pekárna, v pražském Lucerna Music Baru, v Českých Budějovicích či v Liberci. ČTK to oznámil spoluorganizátor akcí Robin Suchánek.

Příznivci Drahoše na jeho podporu uspořádají přes 20 koncertů
Foto: Vít Hassan
Popisek: Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš v pondělí večer ukončil kontaktní kampaň v Lucerně
reklama

Koncerty podle něj vznikají spontánně díky dobrovolnickým skupinám na sociálních sítích. Zakladatelka facebookové komunity Dobrovolníci pro Jiřího Drahoše Jana Plavec uvedla, že s přáteli hledali cestu, jak Drahošovi po prvním kole pomoct. Jeho podporovatele se proto pokusili propojit na sociálních sítích.  Dnes je ve skupinách na 4500 aktivních dobrovolníků, kteří přejali iniciativu a pořádají nejen kontaktní kampaň, roznos letáčků, ale i nejrůznější koncerty, běhy a další akce,“ uvedla.

Hlavním dnem aktivity určili středu, na kterou organizátoři nachystali 25 koncertů vesměs s volným vstupem. Například v pražské Lucerně od 20:00 vystoupí skupina MIG 21, Ester Kočičková nebo Leona Machálková. V Liberci v klubu Bedna přislíbili vedle hudebních vystoupení účast i Drahošův protikandidát z prvního kola Michal Horáček nebo hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN). Další z protikandidátů Pavel Fischer uspořádá hudební večer na podporu Drahoše ve svém volebním štábu ve Španělské ulici na Vinohradech.

V plzeňské Papírně se uskuteční setkání, kterého se zúčastní i Drahošova manželka Eva, další z bývalých soupeřů v prezidentské volbě Marek Hilšer nebo hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD). Hilšer přislíbil účast i na čtvrtečním koncertě na Mírovém náměstí v Lounech. Ve stejný den se koncert uskuteční na Palackého náměstí v Kutné Hoře.

Zeman kontaktní kampaň nevede

Vedle hudebních představení chtějí dobrovolníci podpořit Drahošovu kandidaturu běžeckými setkáními. „Běh za slušného prezidenta“ odstartuje dnes v 18:00 z pražského Albertova, pro Drahoše se ve středu odpoledne poběží také v Brně a v Pečkách.

Drahoš se po postupu do druhého kola zaměřil především na kontaktní kampaň, ukončil ji v pondělí. V setkávání s voliči budou pokračovat jeho příznivci nebo jeho manželka Eva. Drahoš se chce nyní soustředit na úterní a čtvrteční debatu s protikandidátem Milošem Zemanem a na rozhovory s médii.

Zeman kontaktní kampaň nevede. Na rozdíl od prvního kola se rozhodl zúčastnit televizních debat. V neděli na Nově a v pondělí v Barrandově vystoupil sám. Ve středu Zeman přijme demisi vlády Andreje Babiše (ANO). O jiných aktivitách současného prezidenta nebo jeho podporovatelů Zemanův tým neinformoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

9:06 Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady…