Pro Zemana by ideálním poradcem pro zemědělství byl slušovický šéf Čuba

31.08.2012 14:09

V případě zvolení prezidentem by si Miloš Zeman vybral jako poradce Františka Čubu. Bývalý ředitel JZD Slušovice by mu radil v otázkách zemědělství. Zeman to prohlásil ve čtvrtek v diskuzi na Agrosalónu Země živitelka v Českých Budějovicích. Upozorňují na to lidovky.cz.

Pro Zemana by ideálním poradcem pro zemědělství byl slušovický šéf Čuba
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Čuba, někdejší šéf JZD Slušovice
reklama

Zeman považuje Čubu za vynikajícího odborníka na zemědělství. "Každý prezidentský kandidát by měl už předem oznámit, jaké lidi si zvolí za své poradce. A já proto, i když mi tu otázku nikdo nepoložil, říkám, že mým poradcem pro zemědělství byl byl docent inženýr František Čuba,“ prohlásil někdejší premiér a předseda ČSSD.

Čuba prý zaváděl do zemědělské výroby tržní mechanismy už v době socialismu a i dnes má vynikající nápady. Čuba údajně vymyslel projekt výstavby skleníků, které by mohly zeleninou zásobovat celou republiku. Mohly by vzniknout v „Holešovské zóně“ ve Zlínském kraji, kterou se nedaří udat investorům.

Lidovky.cz připomínají, že v letech 1963 až 1990 Čuba šéfoval JZD Slušovice, ze kterého udělal v době komunismu hospodářského giganta s miliardovým obratem. Družstvo vynikalo v mikrotechnologiích, strojírenství, biotechnologiích a dalších oborech.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil.“ Další, dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

4:44 „Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil.“ Další, dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

ParlamentníListy.cz přinesly v neděli několik ukázek týkajících se knihy novináře Radka Kedroně. Pop…