ProAlt začne svůj měsíc protestů proti reformám

18.09.2011 19:05

Iniciativa ProAlt zahájí v pondělí akci nazvanou Měsíc neústupnosti vůči chystaným vládním reformám. Na Náměstí republiky v Praze vyroste petiční stan, kde budou moci lidé podepsat petici za uspořádání referenda o vládních reformách a za přijetí zákona o obecném referendu.

ProAlt začne svůj měsíc protestů proti reformám
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Karel Schwarzenberg, Petr Nečas a Radek John

"Nečasova vláda prosazuje reformy bez vážnější diskuze s politickou opozicí a odbornou veřejností a proti vůli většiny občanů země. Tyto reformy jednotlivě i ve vzájemném spolupůsobení prohloubí sociálně-ekonomické nerovnosti ve společnosti," uvedl mluvčí iniciativy Ondřej Lánský. Reformy jsou podle něj natolik zásadní, že je třeba je podrobit široké odborné i veřejné debatě a referendu.

Program u petičního stanu bude zahrnovat debaty s opozičními politiky, odboráři, aktivisty a témata od reforem v Česku a Evropě po španělské hnutí Rozhněvaných až k situaci ve Šluknovském výběžku. Na programu Měsíce neústupnosti se podílí řada další občanských iniciativ, jako jsou Alternativa Zdola či Ekumenická Akademie.

ProAlt - iniciativa pro kritiku reforem a na podporu alternativ - vznikla v létě 2010 jako reakce na program Nečasovy vlády. Uspořádala již řadu protestních akcí, včetně dvou demonstrací.

Čtěte:

ProAlt staví sochu Kindlovi. Je to vizionář, tvrdí aktivisté

ProAlt hodnotí stávku: Normální věc, žádná apokalypsa

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jak zabít Babiše,“ nakreslilo dítko. Ve škole dostal pochvalu, učitelka říkala, že se Babiše musíme zbavit, chlubí se maminka. Jinde sundávají obrazy Zemana

16:02 „Jak zabít Babiše,“ nakreslilo dítko. Ve škole dostal pochvalu, učitelka říkala, že se Babiše musíme zbavit, chlubí se maminka. Jinde sundávají obrazy Zemana

Po sociálních sítích koluje obrázek s jednoduchým návodem, jak zabít premiéra Andreje Babiše. Obráze…