Problematika islámu a muslimů se stala jedním z předvolebních témat ODS

08.09.2014 18:10

Jedním z předvolebních témat ODS se stala problematika islámu a muslimů v Česku. Upozornil na to server iDnes.cz, který poukázal na to, že ještě poměrně nedávno se touto problematikou zabývaly strany z okraje politického spektra. „Zatímco dříve před mešitami varovala Jana Bobošíková či před eurovolbami do burky zahalená Jana Volfová, nyní se tématu ‚ujal‘ i předseda ODS Petr Fiala,“ upozornil server.

Problematika islámu a muslimů se stala jedním z předvolebních témat ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

A na důkaz toho přinesl citaci z Fialova projevu, jímž v pátek zahájil kongres ODS: „Je opravdu naší hlavní starostí právo někoho nosit na hlavě šátek, který je znamením kultury, která nás ohrožuje?“ řekl Fiala a sklidil za to potlesk svých stranických kolegů.

Členka ODS, místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková vzbudila rozruch, když protestovala proti tomu, aby v této městské části mohl vzniknout neveřejný hřbitov pouze pro muslimy.

Tepličtí zastupitelé z ODS jsou ochotni jít s protišátkovou vyhláškou až k Ústavnímu soudu

Server také upozornil, že členové ODS v Teplicích zvažují zakázat vyhláškou zahalování tváře na veřejnosti muslimským nikábem tak, jak to platí třeba ve Francii. „To by znamenalo, že by se muslimská žena nemohla v Teplicích na veřejnosti objevit v nikábu, kdy jsou vidět pouze oči, či ve zcela zahalující burce,“ napsal server.

Primátor Teplic Jaroslav Kubera z ODS předpokládá, že spor o protišátkovou vyhlášku skončí až u Ústavního soudu. Jenže vyhlášku musí přijmout až nové zastupitelstvo. „Bude to ale v pravomoci nového zastupitelstva, staré s tím nic neudělá. Možný scénář je ten, že my vydáme tu vyhlášku, i když Ministerstvo vnitra řekne, že ne. My ji nezrušíme, oni pozastaví její účinnost a dají k Ústavnímu soudu stížnost proti té vyhlášce,“ řekl Kubera serveru s tím, že předpokládá, že vyhláška by mohla být připravena na začátku příštího roku.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…