Problémy Egypta jsou šancí pro český turistický ruch, říká specialista

25.08.2013 14:35 | Zprávy

Rušení zájezdů do Egypta ze strany evropských cestovních kanceláří se může pozitivně promítnout v českém cestovním ruchu. Zejména starší turisté ze západní Evropy, kteří plánovali na podzim pobyt u Rudého moře, teď hledají náhradní destinace, mezi kterými figuruje i ČR. ČTK to řekl analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek ze společnosti Mag Consulting.

Problémy Egypta jsou šancí pro český turistický ruch, říká specialista
Foto: 4ever.sk
Popisek: Egypt, ilustrační foto

Ze západoevropských států na podzim a v zimě každoročně vyjíždí do Egypta více jak 1,5 milionů turistů, především seniorů. "Naprostá většina těchto seniorů bude hledat podzimní a zimní dovolenou nejen v dalších přímořských destinacích, ale i v ČR. Tímto se pro Česko naskýtá jedinečná příležitost k oslovení a přilákání těchto dovolenkářů na naše území," uvedl Beránek.

Do Česka nebo ke Středozemnímu moři

"Určitě se to nedá vyloučit. Spousta turistů ze západní Evropy Česko navštívila před 10, 15 lety a mohou se teď  vrátit," potvrdil ČTK Josef Bára z EuroAgentur Hotels & Travel, která do ČR vozí zahraniční turisty. Podle něj by na šanci pro tuzemský cestovní ruch měl reagovat stát např. propagační kampaní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Pohotovost

Co uděláte proto, aby pohotovosti byly lidem dostupné? Obrovský problém vidím i v tom, že když na pohotovost jedete, čekáte tam třeba i půl dne. Je to problém u dospělých a podle mě ještě větší u dětí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Skončíte ve vězení a ještě budete rádi.“ Rajchl chce zničit Oganesjanův gang

21:02 „Skončíte ve vězení a ještě budete rádi.“ Rajchl chce zničit Oganesjanův gang

„Popotáhnu si je se vší parádou,“ slibuje Jindřich Rajchl, který ve večerních hodinách v živém vysíl…