Problémy na Šumavě trvají a mohou dopadnout jako loni, říká Stráský

28.04.2012 7:56

Ředitel Národního parku Šumava Jan Stráský se stal Ropákem roku kvůli údajným pochybením v péči o chráněná území – jde hlavně o kácení stromů napadených kůrovcem. Stráský si však, jak řekl v rozhovoru pro Český rozhlas, za svými rozhodnutími stojí.

Problémy na Šumavě trvají a mohou dopadnout jako loni, říká Stráský
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zásah policie proti aktivistům na Šumavě

„Jsem přesvědčen, že během posledního roku se na Šumavě zvýšilo povědomí o vážnosti situace s kůrovcovou kalamitou, a tedy i podpora nových způsobů řešení kůrovcové kalamity na Šumavě,“ obhajuje Stráský svá rozhodnutí. Je přesvědčen, že proti němu byla vedena mediální kampaň.

Jiné řešení než kácení nemáme

Kácení stromů ale bude v případě problémů pokračovat. „Jediný způsob boje s kůrovcem, pokud ho nechcete nechat, je vzít mu ten strom, ze kterého by vám napadl další stromy,“ říká Stráský.

Ředitel nevylučuje, že se mohou opakovat i případné policejní zásahy proti aktivistům. „Nemohu se starat o to, co udělá nebo neudělá policie. Ta musí zabránit případnému ohrožení osob a umožnit realizovat zákonné opatření, které na Šumavě děláme. Bohužel je ta situace velmi podobná a také vyžaduje podobná řešení,“ uvedl.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili

11:15 VIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili

Italský ministr vnitra Matteo Salvini ustoupil premiérovi Giuseppe Contemu. Itálie v sobotu povolila…