Problémy s vyplácením sociálních dávek pokračují. Úřady vše zlehčují

20. 3. 2013 17:17

Problémy s vyplácením sociálních dávek nekončí. Výplaty se často zpožďují i o více než deset dní. Mnozí z poškozených si tak musejí brát půjčky. Podle vyjádření Ministerstva práce a sociálních věcí i Úřadu práce pro Český rozhlas je však všechno v pořádku.

Problémy s vyplácením sociálních dávek pokračují. Úřady vše zlehčují
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce
reklama

Dávky za únor obdrželo zatím 95 procent lidí, zbylí ne. To jim značně komplikuje život, protože se například nemohou provést trvalé příkazy na účtech klientů. Někteří situaci řeší půjčkami. Podle ministerstva je ale vše v pořádku a problémy si musejí vyřešit poškození lidé sami. „My si víceméně musíme půjčovat na to, abychom mohli zaplatit běžné poplatky, protože trvalé příkazy zase z mého účtu nemohou odejít. A když jsem volala na ministerstvo, tak mi bylo řečeno, že to je náš problém,“ říká jedna z poškozených.

Problémy jsou marginální záležitostí

Ministerstvo se brání, že peníze mohou být poslány i poslední den v měsíci. Zpravidla se však sociální dávky posílají kolem desátého dne od začátku měsíce. Od ledna se však oproti tomuto termínu výplaty dávek zpožďují i o víc než deset dní.

Problém zlehčuje i tiskový mluvčí Úřadu práce Jiří Reichl: „Některé dávky se prostě vyplácejí například až dvacátého nebo pětadvacátého dne v měsíci, to jsou takzvané doplatky. Pokud se budeme bavit o tom, že vyplácíme 1,9 milionu dávek měsíčně za zhruba 7 miliard korun, tak necelá čtyři procenta považuji za naprosto marginální záležitost,“ řekl pro Český rozhlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

21:20 Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polariza…