Proč Babiš zavřel biatlon? Je v tom pomsta, ozvalo se od Šafra

09.03.2020 18:59

Zatímco světové závody v biatlonu v Novém Městě na Moravě se musely obejít bez diváků, u jiných sportovních akcí nevadilo, že se na jedné aci sešly tisíce, nebo dokonce desítky tisíc lidí. Šafrovu Fóru na tom cosi smrdí.

Proč Babiš zavřel biatlon? Je v tom pomsta, ozvalo se od Šafra
Foto: Repro Youtube
Popisek: Varování čínské sestry ohledně infekce koronavirem

Zatímco biatlonové závody v Novém Městě na Moravě se musely obejít bez diváků, údajně kvůli koronaviru, na nedělním fotbalovém derby Slavie se Spartou bylo vyprodáno. Tady vládě Andreje Babiše zjevně nevadilo, že by se teoreticky mohlo nakazit koronavirem až 20 tisíc lidí. Publicista Jiří Sezemský dal v textu pro Forum24.cz Pavla Šafra jasně najevo, že mu na tomto dvojím vládním metru cosi zapáchá.

Nelze se zbavit dojmu, že jedním z hlavních důvodů tohoto nesystémového rozhodnutí je Babišův populismus. Šéf ANO předřazuje veškerému konání vlastní mediální obraz, často nehledě na odborná doporučení. Panicky se obává obratu veřejného mínění, pokud bude muset jeho vláda přijímat nepopulární kroky. Mezi ně masivní zakazování hromadných akcí jistě patří,“ napsal Sezemský.

Babiš podle něj nemá nejlepší vzpomínky na Biatlon v Novém městě.

„Šéf ANO si jistě stále dobře pamatuje, jak byl při své návštěvě těchto závodů před několika lety ‚vybučen‘ diváky. Letos už ani nedostal pozvání. Stejně by po této zkušenosti nepřijel, ani kdyby mohl. Rovněž nejsou žádným tajemstvím chladnější vztahy mezinárodně respektovaného prezidenta Českého svazu biatlonu Jiřího Hamzy s vládním establishmentem ANO. První viceprezident Mezinárodní biatlonové federace už před čtyřmi roky odmítl nabídku kandidovat za Babišovo hnutí v krajských volbách,“ pokračoval Sezemský.

Zdejším starostou je navíc Michal Šmarda (ČSSD), neúspěšný kandidát sociální demokracie na ministra kultury, který se kritickými názory na Babiše nijak zvlášť netajil. I to mohlo údajně sehrát roli ve verdiktu Bezpečnostní rady státu nepustit na biatlon diváky.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…